Handlował podróbkami na targowisku. 17-latek usłyszał zarzuty

2021-09-09 15:04
Ubrania
Autor: jarmoluk/CC0/pixabay.com

Odzież znanych firm z podrobionymi znakami towarowymi ujawnili wczoraj żnińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, którą oferował do sprzedaży obcokrajowiec na targowisku w Żninie.

Policjanci zatrzymali 17-latka, który na targowisku handlował podróbkami. Funkcjonariusze przypominają, że to przestępstwo.

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej nielegalne używanie znaku towarowego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Żninie zatrzymali na targowisku miejskim mężczyznę, który sprzedawał odzież z podrobionymi znakami towarowymi. 17-letni obcokrajowiec na swoim stanowisku handlował m.in. koszulkami, bluzami, spodniami, kurtkami czy skarpetkami. Mundurowi łącznie zabezpieczyli ponad 90 sztuk odzieży

- informuje sierż. szt. Ewelina Łasut z policji w Żninie.

17-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za nielegalne używanie znaku towarowego będzie tłumaczył się przed sądem. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat więzienia.

Najpierw rozbiórka potem budowa. Ruszyły prace na ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE