lekkoatletyka

i

Autor: pexels Zdjęcie ilustracyjne

Sport

Halowe Mistrzostwa Świata w Toruniu. Co zyska na tym Bydgoszcz?

2023-04-05 8:00

Weterani lekkoatletyki rywalizują w Toruniu o medale. Do miasta przyjechało łącznie 4200 uczestników z całej Europy i nie tylko. Halowe Mistrzostwa Świata Masters w lekkoatletyce to duża promocja dla Torunia. To nie koniec! Za trzy lata w mieście zorganizowane zostaną również Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Świata 2026. To już drugi przypadek, gdy impreza tej rangi odbędzie się w Polsce. Pytanie: co zyska na tym Bydgoszcz? A już wiemy, że zyska. Szczegóły poniżej.

To już po raz drugi impreza takiej rangi ma odbyć się na terenie naszego kraju. Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce wystartują w Toruniu w 2026 roku. Wcześniej, w 2014 roku Halowe Mistrzostwa Świata obywały się w Sopocie.

– Przede wszystkim będziemy świetnie wypromowani. Mistrzostwa Świata przykuwają uwagę nie tylko środowiska sportowego i kibiców, ale również biznesu, ludzi kultury i turystów. To wszystko będzie się działo nie tylko w 2026 roku, podczas imprezy, ale i wcześniej, kiedy będziemy promować to wydarzenie – tłumaczył Piotr Całbecki, marszałek województwa.

IX ICE MAT Półmaraton za nami

Tymczasem w Arenie Toruń odbywają się Halowe Mistrzostwa Świata Masters w lekkoatletyce. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się ok. 4250 zawodników z całego świata. Jak informował Polski Związek Lekkiej Atletyki na oficjalnej stronie - gościem honorowym jest prezydent World Athletics Lord Sebastian Coe. Pierwszy dzień mistrzostw miał miejsce w niedzielę, 26 marca.

Jak tłumaczy Express Bydgoski – na zawodach, które za trzy lata odbędą się w Toruniu skorzystać ma też Bydgoszcz. Halowe mistrzostwa świata w 2026 roku mają być dobrą okazją do wybudowania nowego obiektu. Lekkoatletyczna hala z widownią na 300 miejsc ma powstać w kompleksie Zawiszy.

- Tam zawodnicy będą mogli trenować podczas mistrzostw świata. Jako ciekawostkę dodam, że w podziemiach powstanie także hala do uprawiania profesjonalnego strzelectwa sportowego - wyjaśnił w rozmowie z Expressem Bydgoskim Marcin Drogorób, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Jak informuje Express Bydgoski - Bydgoszcz ma stać się miejscem zakwaterowania części sportowców, a także innych gości mistrzostw świata. Mimo, że zawody zaplanowane są na trzy dni, niektórzy zaproszeni przyjadą do województwa kujawsko-pomorskiego na2et na 2/3 tygodnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE