Elektrykom można więcej. Na bydgoskich drogach przybywa aut z zielonymi rejestracjami. Czy warto się przesiąść?

i

Autor: D. Witt

drogi

Elektrykom wolno więcej. Na bydgoskich drogach przybywa aut z zielonymi rejestracjami. Czy warto się przesiąść?

2023-06-12 15:20

Na koniec 2022 roku w Bydgoszczy było zarejestrowanych 317 aut elektrycznych, to o ponad 200 więcej niż w 2021 roku. Jeszcze szybciej przybywa hybryd. Na co mogą liczyć kierowcy pojazdów z wtyczkami?

Z miesiąca na miesiąc rośnie w Bydgoszczy liczba pojazdów z wtyczkami.

  • Na koniec 2022 roku w Bydgoszczy było zarejestrowanych 317 aut elektrycznych, to o ponad 200 więcej niż w 2021 roku.
  • Do grudnia 2022 roku wydano również dowody rejestracyjne 1022 samochodom hybrydowym.
  • W mieście jest też zarejestrowanych 75 motorowerów elektrycznych i 14 motocykli elektrycznych.
  • W tym czasie w Polsce było około 62 tys. aut z wtyczką, niemal połowa z nich to hybrydy.

Kierowcy i kierowczynie pojazdów elektrycznych mają wciąż sporo przywilejów na drogach. Mogą za darmo parkować w bydgoskiej strefie płatnego parkowania i jeździć po buspasach w mieście.

W Bydgoszczy wyzwaniem przestaje być już naładowanie elektryka. Miesiąc temu uruchomiono publiczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Funkcjonuje już 27 nowych, w budowie są jeszcze cztery. To efekt tego, że w grudniu 2022 roku spółka Budimex Mobility zakupiła od krajowego dostawcy prądu – Enei stacje w: Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu i Szczecinie. Pierwsze uruchomiono w naszym mieście. 

Udostępniono 54 publiczne gniazda przy przy ulicach: Szubińskiej, Stawowej, Zygmunta Augusta, Markwarta, Naruszewicza, Wiślanej, Filtrowej, Kcyńskiej, Ludwikowo, Szarych Szeregów, Modrzewiowej, Gdańskiej, Łochowskiego, Rekinowej, Konopnickiej, Brzozowej, Pelplińskiej, Madalińskiego, Glinki, Brzechwy, Biwakowej, Smukalskiej, Sportowej i Bielickiej. 

Koszt ładowania wynosi 2,19 zł za kWh.

Zrobili pustynię w środku miasta! Sorry, takie mamy przepisy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE