wydarzenia

Dzień wcześniaka w Bydgoszczy. Był czas na odpoczynek i szkolenia, najbardziej liczyła się rozmowa [ZDJĘCIA]

2023-11-24 14:57

Blisko 200 osób z całego województwa skorzystało z warsztatów, spotkań z ekspertami i wykładów w ramach obchodów Dnia Wcześniaka po raz pierwszy organizowanych przez bydgoską Fundację Kolor Serca.

Spotkania z ekspertami, warsztaty i wykłady dostarczyły rodzicom i opiekunom wcześniaków cennej wiedzy oraz wsparcia. Pierwsze takie obchody Dnia Wcześniaka w Bydgoszczy. Organizatorzy z Fundacji Kolor Serca podkreślają, że to była też szansa na budowanie społecznej troski i empatii. Inicjatywa zyskała wsparcie bydgoskich szpitali oraz patronat Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Podczas akcji zorganizowano zbiórkę publiczną. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc społeczną kierowaną do rodziców i opiekunów oraz ich dzieci, szczególnie wcześniaków i dzieci z niepełnosprawnościami.

- Rozmowy i konsultacje z rodzicami wcześniaków sprawiły, że nabieramy siły w działaniu i już planujemy kolejne inicjatywy, z których będą mogli bezpłatnie skorzystać – podsumowuje  Sandra Jankowska-Wróblewska, prezeska Fundacji Kolor Serca.

Bieg przełajowy Cross Country w Bydgoszczy! Wielkie ściganie w Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE