Stowarzyszenie Dzięki Wam pomaga bydgoskim szpitalom

i

Autor: Adam Jaworski Stowarzyszenie "Dzięki Wam" pomaga bydgoskim szpitalom

„Dzięki Wam” udało się już kupić tysiące rękawiczek, maseczek czy fartuchów. Dary trafiają do bydgoskich szpitali!

2020-04-01 15:37

Niemal 25.000 zł udało się uzbierać podczas zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez bydgoskie Stowarzyszenie Dzięki Wam. Na konto stowarzyszenia wpłynęło prawie 15 tys. złotych, a na zrzutce pl. udało się zebrać ponad 11 tys. złotych. Pieniądze na środki ochronne dla medyków zdecydowało się przekazać już ponad 200 osób.

-Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Jednak, to nie jest kupowanie, to jest zdobywanie towaru. My dosłownie przekopujemy internet, by kupić po okazyjnych cenach maski, ochraniacze czy przyłbice. Bardzo fajnie działa grupa na Facebooku ‪#‎niesiemypomocdlaszpitali‬. To jest wymiana informacji, gdzie komuś udało się coś zdobyć. Od razu jest podpowiedź, że jeszcze są fartuchy, czepki. To jest dosłownie zdobywanie, gdzie tylko się da, w ilościach, jakich tylko się da – mówi Adam Jaworski ze Stowarzyszenia Dzięki Wam.

Stowarzyszeniu udało się już przekazać m.in. kilka tysięcy rękawiczek, półtora tysiąca ochraniaczy na obuwie, dwieście maseczek i kilkadziesiąt przyłbic. Dary trafiły już m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego im. Biziela, do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Bydgoszczy i do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE