Duże straty w lasach po nawałnicy. Leśnicy ogłaszają zakazy wstępu! [WIDEO]

2021-07-29 14:17
Nawałnica w Borach Tucholskich
Autor: Ośrodek Wczasowy Wierzchy

Leśnicy i strażacy szacują straty po wczorajszej trąbie powietrznej, która przeszła przez Bory Tucholskie. Nawałnica połamała wiele drzew, drogi były nieprzejezdne.

Powalone drzewa uwięziły między innymi ludzi w samochodach. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Kujawsko pomorscy strażacy interweniowali ponad 170 razy, najwięcej interwencji było w powiecie świeckim - 53 interwencje, 13 w powiecie tucholskim. Nikomu nic się nie stało. Przede wszystkim strażacy jechali do połamanych gałęzi i drzew, w kilku przypadkach wypompowywali wodę z zalanych piwnic - mówi Arkadiusz Piętak- rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.

Największe straty są w lasach. Nawałnica zniszczyła częściowo lub całkowicie wiele drzew. W lasach jest teraz niebezpiecznie, dlatego nadleśnictwa wprowadzają zakazy wstępu.

„W związku ze znacznym uszkodzeniem drzewostanów, spowodowanym warunkami atmosferycznymi z dniem 29.07.2021 r. wprowadzam dla osób nieupoważnionych zakaz wstępu do lasu na terenie leśnictw: Osie, Nowa Rzeka, Rynków i część leśnictwa Stara Huta” - czytamy w zarządzeniu podpisanym przez Joanne Bock- zastępcę nadleśniczego ds. rozwoju i promocji p.o. nadleśniczego Nadleśnictwa Osie.

Zakaz wstępu do lasów obowiązuje do końca sierpnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE