Duża grupa bydgoszczan może skorzystać z wydarzeń kuluralnych za półdarmo. To weekendowa akcja [PROGRAM]

i

Autor: Pexels

wydarzenia

Duża grupa bydgoszczan może skorzystać z wydarzeń kulturalnych za półdarmo. To weekendowa akcja [PROGRAM]

2023-09-28 14:51

Zwiedzanie gotyckiej celi klasztornej, pokazy filmów Roberta Zemckisa, ćwiczenia w rytm muzyki, oglądanie mieszkania krytyka teatralnego Adama Grzymały-Siedleckiego - to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty. W Weekend seniora z kulturą w Bydgoszczy będzie się działo znacznie więcej. Na koncerty do Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej można pójść za półdarmo, inne wydarzenia są bezpłatne. Mamy szczegółowy program.

Weekend seniora z kulturą to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Seniorzy za darmo lub za symboliczną opłatą mogą w wybranym terminie korzystać z oferty kulturalnej instytucji w swoich miastach.
  • W zeszłym roku inicjatywa spodobała się ok. 30 tys. osób w starszym wieku.
  • Od 29 września do 1 października seniorzy będą mogli już po raz 10 korzystać z atrakcji. W tej edycji do akcji włączyło się ponad 500 instytucji.

W Bydgoszczy propozycje w ramach Weekendu seniora z kulturą przygotowały cztery instytucje. Sprawdźcie, co się będzie działo!

Opera Nova zaprasza na przedstawienia La Traviata w terminach: 29, 30 września o godz. 19  i 1 października o godz. 18. Warto się spieszyć, bo na każdy spektakl przygotowano po 50 biletów w specjalnej cenie 25 zł dostępnych tylko w kasie opery (jedna osoba w starszym wieku może kupić maksymalnie 2 bilety). Informacje - pod nr tel. 52 325 16 34.

Filharmonia Pomorska ma dla seniorów bilety za 20 zł na koncert w ramach 61. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. Odbędzie się 1 października. W sprawie dostępności miejsc można dzwonić pod nr 52 321 25 50.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy organizuje 30 września o godz. 17 bezpłatny koncert Emilii Hamerlik Jazz Band. Zespół duchem wraca do lat 20 XX w. i przykłada uwagę do szczegółów epoki. Skład kapeli tworzą miłośnicy przedwojennej muzyki.

Wiele atrakcji szykuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. 29 września o godz. 10 i 11 będzie można zwiedzić Izbę Pamięci Adama Grzymały-Siedleckiego w kamienicy przy ul. Karola Libelta 5. W mieszkaniu należącym niegdyś do krytyka teatralnego można zobaczyć pamiątki po nim, ale też materiały na temat historii teatru w Bydgoszczy oraz cenną kolekcję afiszy teatralnych. Zapisy pod numerem telefonu: (52) 33 99 202 lub (52) 33 99 212. W gmachu biblioteki na Starym Rynku 29 września o godz. 15 i 16.30 będzie można wziąć udział w recyklingowych warsztatach decoupage pt. Polska złota jesień zaklęta w szkle. Zapisy:  512 806 564. Tego samego dnia o godz. 18 odbędzie się Projektor – maraton filmowy. Seniorzy zobaczą wszystkie trzy części filmów w reżyserii Roberta Zemckisa. Cofniemy się do lat 50. XX wieku, zobaczymy odległą dla bohaterów przyszłość roku 2015, a także zawitamy na Dzikim Zachodzie. Wydarzenie potrwa do północy. Wstęp wolny.

30 września o godz. 10 seniorzy będą mogli wziąć udział w spotkaniu pt. E-Biblioteka bez tajemnic - wprowadzenie w świat e-czytników i e-usług biblioteki. O godz. 11 odbędzie się specjalny pokaz filmu Clinta Eastwooda, w którym gra on również główną rolę; wstęp wolny. O tej samej porze rozpocznie się pokaz Muzyczna droga do zdrowia. To ćwiczenia zaczerpnięte z Mobilnej Rekreacji Muzycznej, polskiej metody muzykoterapii i profilaktyki muzycznej. Zapisy: 512 806 564. O godz. 12 bibliotekarze zapraszają na Polka dots, czyli kropkowanie dla każdego! – warsztaty arteterapeutyczne z Michaliną Radzińską. Zapisy: 512 806 564.O godz. 13 będzie można zwiedzać Pracownię Regionalną, wstęp wolny. O godz. 14 odbędzie się prezentacja „Jestem robotnikiem kultury – Andrzej Szwalbe na łamach bydgoskiej prasy”.

1 października o godz. 10 i 11 zbiórka w Bibliotece Bernardynów (ul. Długa 41). Tam, w pomieszczeniu zaaranżowanym na gotycką celę klasztorną przechowywany jest księgozbiór, należący niegdyś do zakonu Bernardynów. Będzie można zobaczyć m.in. zbór starych druków z okresu od XV do XVII wieku. Zapisy: 52 33 99 202 lub (52) 33 99 212.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE