Dostałeś SMS od RCB? Co oznacza ten komunikat?

2020-06-29 11:39 EIB
Dostałeś SMS od RCB? Co oznacza ten komunikat?
Autor: Pixabay Dostałeś SMS od RCB? Co oznacza ten komunikat?

Alert RCB. Czym jest SMS od Alert RCB? Jak uruchomić otrzymywanie alertów od RCB? Sprawdź jak odczytywać alerty RCB. To wiedza, która może ci się przydać i uniknąć niebezpieczeństwa.

Spis treści

  1. Alert RBC: czym jest?
  2. Alert RCB. Kiedy wysyłany jest SMS?
  3. Alert RCB. Jak włączyć SMS Alert RBC

Alert RBC: czym jest?

Skrót RBC pochodzi od nazwy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jest to państwowa jednostka budżetowa podległa Prezesowi Rady Ministrów, zapewniająca obsługę Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i ministra właściwego do spraw wewnętrznych w sprawach zarządzania kryzysowego oraz pełniąca funkcję krajowego centrum zarządzania kryzysowego. Zajmuje się też wysyłaniem SMS-ów informacyjnych o np. specjalnych warunkach pogodowych.

ZOBACZ: Pogoda długoterminowa - lipiec 2020. Czekają nas upały! W lipcu padnie rekord ciepła?

Alert RCB. Kiedy wysyłany jest SMS?

Alert RCB wysyłany jest jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych,czyli wtedy, gdy występuje duże prawdopodobieństwo bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia na znaczącym obszarze.

Alert RCB tworzony jest na podstawie informacji o potencjalnych zagrożeniach otrzymywanych z ministerstw, policji, straży pożarnej, straży granicznej, urzędów i instytucji centralnych np. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz urzędów wojewódzkich.

Alert RCB. Jak włączyć SMS Alert RBC

Alertu RCB nie trzeba w żaden sposób uruchamiać. Każda osoba, która znajduje się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu, otrzyma na swój telefon komórkowy alert RBC w postaci SMS. Będzie w nim informacja dotycząca rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia.

Zalane boiska w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.