Zdrowie

Czysta, zdrowa, prosto z kranu. Działa już pijalnia wody w Bydgoszczy

2023-09-27 8:22

Miejskie Wodociągi w Bydgoszczy otworzyły pijalnię wód w Lesie Gdańskim. Każdy może podejść i ugasić pragnienie. I to zupełnie za darmo.

Z kranu leci samo zdrowie. W Bydgoszczy działa już pijalnia wody, która ma dużo właściwości prozdrowotnych. Pijalnia powstała w miejscu dawnych poidełek przy Muzeum Wodociągów. Pijalnia będzie oferowała cztery rodzaje wody.

- Woda z naszego ujęcia jest wyjątkowa, o wysokich walorach zdrowotnych. Pierwsza woda to woda uzdatniona, druga to woda uzdatniona, wzbogacona o sole potasu, trzecia woda zawierająca dwuwartościowe żelazo, a to główny składnik hemoglobiny. Czwarta woda zawierająca sole litu i strontu, te sole są wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji - mówi Stanisław Drzewiecki, prezes MWiK w Bydgoszczy.

Pracownicy nalewają mieszkańcom wodę do kartonowych kubków, a rowerzyści mogą dostać wodę prosto do swojego bidonu.

- O pojemności nie większej niż 1 litr. Nie będzie można, tak jak kiedyś, nabrać wody do jakichś pojemników, bo to było antyzdrowotne i antysanitarne. To rozwiązanie ma poprawić warunki sanitarne - dodaje Drzewiecki.

Po wodę można podjechać do Lasu Gdańskiego – od 9.00 do 18.00. Punkt będzie działał do końca października.

Remont i przebudowa źródła wody w Lesie Gdańskim kosztował 900 tys. złotych. Wcześniej przez ponad 20 lat działały tam krany z wodą, ale w czasie pandemii zostały wyłączone. W tym czasie wodociągi zbudowały nową pijalnię dla spragnionych bydgoszczan.

Działa już pijalnia wody w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE