Co ze studniówkami w Bydgoszczy? Część szkół rezygnuje, inne mają plan B [AUDIO]

2020-10-13 15:43 Dawid Olszewski
Studniówka
Autor: 6091236/CC0/pixabay.com

To wyjątkowo trudny rok dla maturzystów. Niektórzy już wiedzą, że w ich szkole nie będzie tradycyjnej studniówki. W innych szkołach informacji o rezygnacji nie było, ale uczniowie nie mogą być pewni, że studniówka na pewno zostanie zorganizowana. Wszystko przed epidemię koronawirusa.

Studniówki pod wielkim znakiem zapytania. W wielu szkołach na razie nie ma decyzji o odwołaniu balu maturalnego, ale na przykład w VI LO i Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy już wiadomo, że studniówki nie będzie. W bydgoskiej “Jedynce” bal będzie, choć wszystko jeszcze może się zdarzyć. Jest plan B.

Jeśli studniówka się nie odbędzie w takiej formie, jak w latach ubiegłych, to na pewno na koniec roku zostanie zorganizowany bal absolwenta. Też nie są to jednoznaczne plany. Na pewno będziemy świętować te sto dni, ale na razie nie powiem jeszcze, w jakiej formie

- mówi Mariola Mańkowska, dyrektorka I LO w Bydgoszczy.

Decyzja o organizacji studniówki nie należy do miasta. Ratusz nie zamierza podejmować decyzji w sprawie szkolnych imprez.

Jeśli chodzi o studniówki, to decyzje leżą po stronie rodziców i uczniów. Szkoły same decydują, czy organizują i w jaki sposób, czy to będą ogólne spotkania, a może spotkania klasowe. Nie chcemy decydować za szkoły

– mówi wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

W sprawie organizacji studniówek nie ma na razie wytycznych przygotowanych przez ministerstwo zdrowia czy sanepid.

POSŁUCHAJ co o studniówce w I LO mówi dyrektorka szkoły Mariola Mańkowska:
Ratownik medyczny o ciężkiej pracy w czasie epidemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.