Co ze stokiem narciarskim w Bydgoszczy. Jest szansa na zimowe szaleństwo? [WIDEO]

2020-02-11 14:32
Stok narciarski w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Fani zimowego szaleństwa prawdopodobnie będą musieli obejść się smakiem. Zbyt wysokie temperatury nie pozwalają naśnieżyć stoku narciarskiego w Bydgoszczy. Nadzieja na narty w Myślęcinku powoli gaśnie.

To nie są dobre wieści dla amatorów zimowego szaleństwa. Wiele wskazuje na to, że w tym roku Stefanowy Stok w Myślęcinku nie zostanie uruchomiony. Powodem jest pogoda – zima jest zbyt ciepła.


Tegoroczna zima jest bardzo łaskawa. W Bydgoszczy utrzymują się wysokie temperatury, najczęściej powyżej zera. To nie pozwala na sztuczne naśnieżanie stoku.


- Potrzebne są przymrozki przez kilka dni, które zmrożą ziemię. I wtedy moglibyśmy utworzyć warstwę utrzymującą cały stok. Jeśli ziemia jest nagrzana i wilgotna, nie utrzyma nam tej warstwy. Nie pomoże sztuczne naśnieżanie. Przykro nam, ale stok w tym roku prawdopodobnie w ogóle nie ruszy – przyznaje Sandra Tyczyno z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku.


Amatorzy zimowych atrakcji mogą skorzystać z krytego lodowiska. Cały czas działa w Bydgoszczy Torbyd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE