Ciężarówka Cola-Cola 2022. Znamy wszystkie miasta na trasie! Które odwiedzi? [LISTA]

2022-12-20 7:05
coca cola
Autor: pexels

W tym roku ciężarówka Coca Coli odwiedzi łącznie 10 miast. "Tournée" po Polsce wystartowało 1 grudnia od Płocka. Ciężarówka odwiedziła już Bydgoszcz i kilka innych miejscowości. Gdzie jeszcze przyjedzie? Jak wygląda cały harmonogram? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Ciężarówka Coca Coli - trasa 2022

Ciężarówka Coca Coli znów wyjeżdża w trasę po Polsce, a to oznacza wiele atrakcji w każdym z odwiedzanych miast!Jak już wiemy, wśród nich znajdzie się m.in. wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja, pokój Świętego Mikołaja, minikonkursy z nagrodami czy fotobudka 360°. Odwiedzający świąteczną ciężarówkę będą mogli liczyć także na bezpłatne puszki napoju Coca-Cola Zero Cukru.

Ciężarówka Coca-Cola w tym roku odwiedzi łącznie 10 miast. Dziewięć z nich została podana wcześniej. Natomiast ostatnie aż do 28 listopada było niespodzianką. To punkt, który zdobył najwięcej głosów użytkowników w konkursie na 10-te miasto na trasie Coca Coli 2022.

Wyniki głosowania na 10 miasto na trasie Coca Cola 2022 w Coca-Cola App

Jak informowała Coca Cola na Facebooku – na dodatkowe miasto na świątecznej trasie można było zagłosować w aplikacji słynnego napoju. W czasie trwania konkursu każdy mógł oddać łącznie 5 głosów. Miasto, które zdobędzie ich najwięcej - będzie ostatnim punktem na trasie słynnej ciężarówki.

Konkurs na 10 miasto na na trasie Coca Cola 2022 zakończył się w poniedziałek, 28 listopada o godz. 10.00. Wygrał... Rzeszów. Zebrał on ponad 7,1 tysięcy głosów użytkowników. Na drugim miejscu znalazł się Inowrocław z wynikiem 5,6 tys. głosów, a na trzecim – Włocławek, który wybrało ponad 2 tys. użytkowników aplikacji.

Ponadto przez cały okres trwania konkursu użytkownicy mieli okazję zagłosować również na:

  • Łowicz – 1,8 tys. głosów
  • Gorzów Wielkopolski – 1,6 tys. głosów
  • Nysa – 1,6 tys. głosów
  • Koszalin – 1,5 tys. głosów
  • Sieradz – 1,1 tys. głosów
  • Dzierżoniów – 1,1 tys. głosów
  • Sławno – 1 tys. głosów

Ciężarówka Coca Coli. Które miasta na pewno odwiedzi w 2022 roku?

Mikołaj trzymający w ręku butelkę Coca Coli, a w tle piosenka Melanie Thornton, w polskiej wersji znana jako „Coraz bliżej święta”. Gdy w telewizji pojawia się ta wersja reklamy Coca Coli – wiadomo, że małymi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia.

Ciężarówka Coca Coli - historia

Ta historia zaczęła się w 1995 roku. Wielki koncern popularnych napojów gazowanych zatrudnia agencję W. B. Doner. Od teraz świąteczna kampania Coca Coli ma na zawsze wpisać się w amerykańską kulturę.

Do współpracy dołącza studio Industrial Light and Magic znane m.in. z efektów specjalnych do filmów serii Star Wars i Poszukiwaczy Zaginionej Arki. W ten sposób pojawiła się pierwsza świąteczna ciężarówka Coca Coli.

Michał Wiśniewski zdradza dlaczego warto się żenić i co przegapił w życiu najmłodszego synka!

Na początku były zaledwie 3 sztuki. Ważyły dwie tony i mierzyły 12 metrów długości. Pojazdy nigdy nie wyjechały na ulice. Były to makiety, które występowały na planie reklamowym.

Sukces pierwszego video ze świąteczną ciężarówką przerodził się w konkretne plany. Ciężarówki Coca Coli zaczęły wyjeżdżać w świąteczną trasę. Najpierw po USA, a następnie dotarły do krajów Europy, w tym – do Polski.

Pierwsza reklama świąteczna Coca Coli

Początek sięga jednak nie lat 90-tych a 30-tych XX wieku. Pierwsza reklama świąteczna Coca Coli powstała w 1931 roku. Nie przypominała ona jednak pod żadnym względem tych, na które co roku możemy natknąć się w telewizji, internecie czy w kinie. Archie Lee, czyli menadżer z agencji reklamowej D'Arcy współpracującej z The Coca‑Cola Company postanowił stworzyć kampanię świąteczną znanego już wtedy produktu.

Pierwsza reklama z wizerunkiem Świętego Mikołaja, który trzymał w ręku szklaną butelkę Coca Coli pojawiła się w prasie. Od tamtego czasu „święta z Coca Colą” stały się tradycją, a świąteczne kampanie z roku na rok ulegały zmianie. Mikołaj z butelką napoju trafił z gazety przed szklany ekran.

Następnie – do pakietu dodano piosenkę Melanie Thornton, w polskiej wersji znaną jako „Coraz bliżej święta”, a także słynna ciężarówka.

🎧 Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Rocznica. WKRĘTARKA" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE