coca cola

i

Autor: pexels

Ciężarówka Cola-Cola 2022. Znamy wszystkie miasta na trasie! Które odwiedzi? [LISTA]

2022-12-20 7:05

W tym roku ciężarówka Coca Coli odwiedzi łącznie 10 miast. "Tournée" po Polsce wystartowało 1 grudnia od Płocka. Ciężarówka odwiedziła już Bydgoszcz i kilka innych miejscowości. Gdzie jeszcze przyjedzie? Jak wygląda cały harmonogram? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Ciężarówka Coca Coli - trasa 2022

Ciężarówka Coca Coli znów wyjeżdża w trasę po Polsce, a to oznacza wiele atrakcji w każdym z odwiedzanych miast!Jak już wiemy, wśród nich znajdzie się m.in. wirtualna przejażdżka saniami Mikołaja, pokój Świętego Mikołaja, minikonkursy z nagrodami czy fotobudka 360°. Odwiedzający świąteczną ciężarówkę będą mogli liczyć także na bezpłatne puszki napoju Coca-Cola Zero Cukru.

Ciężarówka Coca-Cola w tym roku odwiedzi łącznie 10 miast. Dziewięć z nich została podana wcześniej. Natomiast ostatnie aż do 28 listopada było niespodzianką. To punkt, który zdobył najwięcej głosów użytkowników w konkursie na 10-te miasto na trasie Coca Coli 2022.

Wyniki głosowania na 10 miasto na trasie Coca Cola 2022 w Coca-Cola App

Jak informowała Coca Cola na Facebooku – na dodatkowe miasto na świątecznej trasie można było zagłosować w aplikacji słynnego napoju. W czasie trwania konkursu każdy mógł oddać łącznie 5 głosów. Miasto, które zdobędzie ich najwięcej - będzie ostatnim punktem na trasie słynnej ciężarówki.

Konkurs na 10 miasto na na trasie Coca Cola 2022 zakończył się w poniedziałek, 28 listopada o godz. 10.00. Wygrał... Rzeszów. Zebrał on ponad 7,1 tysięcy głosów użytkowników. Na drugim miejscu znalazł się Inowrocław z wynikiem 5,6 tys. głosów, a na trzecim – Włocławek, który wybrało ponad 2 tys. użytkowników aplikacji.

Ponadto przez cały okres trwania konkursu użytkownicy mieli okazję zagłosować również na:

  • Łowicz – 1,8 tys. głosów
  • Gorzów Wielkopolski – 1,6 tys. głosów
  • Nysa – 1,6 tys. głosów
  • Koszalin – 1,5 tys. głosów
  • Sieradz – 1,1 tys. głosów
  • Dzierżoniów – 1,1 tys. głosów
  • Sławno – 1 tys. głosów

Ciężarówka Coca Coli. Które miasta na pewno odwiedzi w 2022 roku?

Mikołaj trzymający w ręku butelkę Coca Coli, a w tle piosenka Melanie Thornton, w polskiej wersji znana jako „Coraz bliżej święta”. Gdy w telewizji pojawia się ta wersja reklamy Coca Coli – wiadomo, że małymi krokami zbliża się okres Bożego Narodzenia.

Ciężarówka Coca Coli - historia

Ta historia zaczęła się w 1995 roku. Wielki koncern popularnych napojów gazowanych zatrudnia agencję W. B. Doner. Od teraz świąteczna kampania Coca Coli ma na zawsze wpisać się w amerykańską kulturę.

Do współpracy dołącza studio Industrial Light and Magic znane m.in. z efektów specjalnych do filmów serii Star Wars i Poszukiwaczy Zaginionej Arki. W ten sposób pojawiła się pierwsza świąteczna ciężarówka Coca Coli.

Michał Wiśniewski zdradza dlaczego warto się żenić i co przegapił w życiu najmłodszego synka!

Na początku były zaledwie 3 sztuki. Ważyły dwie tony i mierzyły 12 metrów długości. Pojazdy nigdy nie wyjechały na ulice. Były to makiety, które występowały na planie reklamowym.

Sukces pierwszego video ze świąteczną ciężarówką przerodził się w konkretne plany. Ciężarówki Coca Coli zaczęły wyjeżdżać w świąteczną trasę. Najpierw po USA, a następnie dotarły do krajów Europy, w tym – do Polski.

Pierwsza reklama świąteczna Coca Coli

Początek sięga jednak nie lat 90-tych a 30-tych XX wieku. Pierwsza reklama świąteczna Coca Coli powstała w 1931 roku. Nie przypominała ona jednak pod żadnym względem tych, na które co roku możemy natknąć się w telewizji, internecie czy w kinie. Archie Lee, czyli menadżer z agencji reklamowej D'Arcy współpracującej z The Coca‑Cola Company postanowił stworzyć kampanię świąteczną znanego już wtedy produktu.

Pierwsza reklama z wizerunkiem Świętego Mikołaja, który trzymał w ręku szklaną butelkę Coca Coli pojawiła się w prasie. Od tamtego czasu „święta z Coca Colą” stały się tradycją, a świąteczne kampanie z roku na rok ulegały zmianie. Mikołaj z butelką napoju trafił z gazety przed szklany ekran.

Następnie – do pakietu dodano piosenkę Melanie Thornton, w polskiej wersji znaną jako „Coraz bliżej święta”, a także słynna ciężarówka.

? Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Rocznica. WKRĘTARKA" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE