Ciepło serca w słoiku

i

Autor: Dawid Olszewski

Ciepło serca w słoiku 2023. Rusza wiosenna odsłona akcji w Bydgoszczy

2023-03-17 15:48

Bydgoszczanie podzielą się ciepłym posiłkiem. Zbliża się wielkanocna odsłona akcji „Ciepło serca w słoiku”. To tradycyjna zbiórka dla potrzebujących w Bydgoszczy. Dary trafią do bezdomnych, ale też dzieci z domów dziecka.

Bydgoszczanie zamkną ciepło serca w słoiku. Wraca dobrze znana akcja pomocowa w Bydgoszczy. Tym razem edycja wielkanocna. Organizatorzy zbierają żywność o przedłużonym terminie, słodycze, kosmetyki i zabawki. Dary trafią do potrzebujących, którzy pojawią się na finale akcji, ale zostaną dostarczone też do punktów pomocy bezdomnych, domów dziecka i jadłodzielni przy Gdańskiej.

- Bydgoska akcja świąteczna pomocy osobom potrzebującym, seniorom, bezdomnym, ale też tradycyjnie chcemy osłodzić dzieciom z domów dziecka. Piętnasty raz zaprosimy bydgoszczan do włączenia się do tej akcji charytatywnej, ale też zaprosimy na Plac Wolności, żeby podzielić się świątecznymi posiłkami z potrzebującymi - mówi Ireneusz Nitkiewicz, współorganizator akcji.

Ciepło serca w słoiku jest organizowane dwa razy w roku – zimą i wiosną. Każdy może dorzucić się do zbiórki.

- Zbieramy żywność o przedłużonym terminie, konserwy, makaron, kaszę, dania gotowe, słodycze, szampony, mydła i maszynki do golenia. Dla domów dziecka zbieramy artykuły papiernicze, gry planszowe, kosmetyki dla dzieci i młodzieży. Przede wszystkim powinny być to rzeczy nowe, bo każdy chciałby dostać nową rzecz i to dla dzieci od 5 do 18 lat - dodaje Aurelia Ratajczak.

Dary można przynosić do wybranych punktów – do 3 kwietnia lub tydzień później na finał akcji, który zaplanowano na Placu Wolności w Bydgoszczy – od 11.00 do 11.30.

Bieg City Trail w bydgoskim Myślęcinku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE