Cięcia w rozkładach jazdy w Bydgoszczy. Będzie mniej kursów autobusów i tramwajów

2020-02-13 15:48
Komunikacja miejska w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

Szykują zmiany w komunikacji miejskiej w Bydgoszczy. Od marca rzadziej będą kursowały tramwaje i część autobusów. Zmiany dotyczą głównie niedzieli bez handlu.

Od 1 marca wszystkie linie tramwajowe i wybrane linie autobusowe w niedziele niehandlowe i święta będą kursowały co pół godziny. Wyjątkiem będzie linia autobusowa nr 54, które będzie jeździła co 20 minut.


Autobusy 74 codziennie będą kursowały tylko na podstawowej relacji Wyścigowa – Tatrzańskie. W dni powszednie zmienią się rozkłady jazdy na liniach 64, 69 i 89. Korekty czekają autobusy 65, 68 i 79.


Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zapewnia, że przy projektowaniu zmian w rozkładach jazdy, uwzględnił badania, analizy potoków pasażerskich i częstotliwości kursowania.


- Zmiany nie powinny być jednak mocno odczuwalne dla pasażerów, bo główny nacisk w planowanych zmianach położyliśmy na niedzielnych rozkładach jazdy. Wiadomo, że w tym roku handel w niedzielę jest zabroniony, z kilkoma wyjątkami - mówi Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.


Od 1 marca zostanie uruchomiona kolejna linia międzygminna nr 90, która będzie kursować od pętli Garbary w Bydgoszczy do pętli w Łochowicach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE