Sport

Bydgoszczanin walczył na Mistrzostwach Europy na alpejskim jeziorze w Bled [GALERIA]

2023-06-01 15:16

W słoweńskim Bled na jednym z piękniejszych torów regatowych na świecie, odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Europy. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna, której trzon stanowią zawodnicy z regionu. Jednym z nich bydgoszczanin - Mateuszem Biskup. Szczegóły poniżej. Zobaczcie zdjęcia.

Aż 12 zawodników z Kujaw i Pomorza zakwalifikowało się do reprezentacji i z sukcesami walczyło na alpejskim jeziorze w Bled. Największy sukces odniosła czwórka podwójna mężczyzn z Mirosławem Ziętarskim (AZS UMK Toruń) , Mateuszem Biskupem (RTW LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz) i stypendystą funduszu Bronka Malinowskiego - Fabianem Barańskim (WTW Włocławek). Po pięknym wyścigu i prowadzeniu od pierwszych chwytów polska czwórka zdobyła złoty medal

Tuż za podium, przegrywając brązowy medal o 1,1 s znalazła się dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet z Martyną Radosz (LOTTO-Bydgostia) w składzie. Na piątym miejscu zameldowała się czwórka bez sternika mężczyzn w składzie z bardzo doświadczonym zawodnikiem Mikołajem Burdą (LOTTO-Bydgostia) i Mateuszem Wilangowskim (WISŁA Grudziądz).

Szóste miejsce przypadło w udziale młodej polskiej ósemce, na szlaku której siedział Oskar Streich, a sterował nią Tomasz Skurzyński (obaj AZS UMK Toruń). Drugie miejsce w Finale B czyli ósme w klasyfikacji generalnej zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej z Jerzym Kowalskim (Gopło Kruszwica) w składzie. Czwórka podwójna pań zajęła dziesiąte miejsce, a wiosłowały w niej Paulina Chrzanowska, Izabela Gałek oraz Joanna Ditmann (LOTTO-Bydgostia).

Gratulujemy zawodnikom i  czekamy na następne starty -  16 czerwca w Varese (Włochy) odbędą się drugie regaty Pucharu Świata. Impreza docelowa w sezonie 2023 - będąca kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich - czyli Mistrzostwa Świata, odbędzie się we wrześniu w Belgradzie.

Informacja prasowa

Wieczorny Express - Janusz Korwin Mikke Zajawki 1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE