ludzie z pasją

Bydgoszczanin sprał Andrzeja Budzyńskiego w „M jak miłość”. Na planie byli medycy i instruktorzy sztuk walki

2024-02-25 18:10

Maciej Zagłoba-Zygler, podróżnik, zdobywca górskich szczytów wystąpił w epizodycznej roli w jednym z odcinków popularnego serialu „M jak miłość”. Na co dzień pracuje jako menedżer kontraktujący odpowiedzialny za kraje Afryki i Bliskiego Wschodu w Rainbow Tours. Ale kiedy trzeba, przyjeżdża do kraju na castingi, bo jedną z jego pasji jest aktorstwo. Prywatnie to miłośnik rodzinnej Bydgoszczy, syn wiceprzewodniczącego bydgoskiej rady miejskiej, historyka i podróżnika Lecha Zagłoby-Zyglera, wnuk podróżnika Zdzisława Zagłoby-Zyglera.

Maciej Zagłoba-Zygler wystąpił w roli pijanego, agresywnego letnika. Wdał się w bójkę z Andrzejem Budzyńskim. W tę postać w „M jak miłość” wciela się Krystian Wieczorek.

Bydgoszczanin zagrał w „M jak miłość”

Jakie to uczucie sprać pod okiem kamer popularnego aktora?

- Widziałem już cały odcinek. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak profesjonalnie tę scenę bójki zmontowano. Nagranie jej zajęło nam 2, a może nawet 3 godziny, kręciliśmy mnóstwo dubli. Na planie byli obecni medycy i instruktorzy sztuk walki, którzy czuwali, by wszystko odbyło się bezpiecznie, ale wyglądało wiarygodnie na ekranie - opowiada Maciej Zagłoba-Zygler.

Na planie w Józefowie pod Warszawą (tam kręcone są sceny w serialowym letnisku i tam są stworzone serialowe miasteczka na użytek telewizyjnych twórców) bydgoszczanin spędził cały dzień.

- To nie tak, że zdjęcia trwają osiem godzin i potem aktorzy mają wolne. Zaczęliśmy o godz. 5, a skończyliśmy o godz. 23 - opowiada bydgoszczanin. - Niestety, nie było zbyt wiele czasu na ucinanie sobie pogawędek z aktorami, ale każdą okazję lubię wykorzystywać do poznawania nowych ludzi. W tym wypadku takim momentem był czas na lunch, bo przez resztę godzin musieliśmy zachowywać ciszę i skupiać się na swoich zadaniach - dodaje.

Gdzie oglądać „M jak miłość” z udziałem bydgoszczanina?

Odcinek serialu z udziałem Macieja Zagłoby-Zyglera ( „M jak miłość”, sezon 18, odc. 1783) miał premierę 20 lutego o godz. 20.55 w TVP 2.

Bydgoski podróżnik zdobył najwyższy szczyt Gwatemali

To ani pierwszy, ani ostatni występ podróżnika na szklanym ekranie. Już jakiś czas temu za namową współpracowniczki poznanej w czasach, kiedy był animatorem w hotelach na Rodos, zapisał się do agencji aktorskiej. Od czasu do czasu, głównie dla frajdy, jaką sprawia mu gra, bierze udział w castingach. W wolnych chwilach zdobywa inne szczyty, stara się organizować wspinaczkowe wyprawy raz w roku. Ostatnio wdrapał się na najwyższy szczyt Gwatemali, wygasły lub drzemiący wulkan Tajumulco (4220 m n.p.m.).

Kim jest Maciej Zagłoba-Zygler?

  • Studiował resocjalizację z pedagogiką społeczną na UKW w Bydgoszczy.
  • W trakcie studiów zaczął pracę w biurze podróży, uzyskał licencję pilota wycieczek zagranicznych.
  • Ukończył stosunki międzynarodowe i dyplomację w Collegium Civitas i Polskiej Akademii Nauk, studia menedżerskie w SGH, studia z zakresu przestępczości zorganizowanej i terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim.
Bydgoszczanie wskazali, gdzie w mieście randkuje się najlepiej. Poszliśmy śladem zakochanych