Bydgoszczanie mogą wskazać miejsca na parkingi dla rowerów w mieście

i

Autor: Dorota Witt

Wyniki wyborów

Bydgoszczanie mogą wskazać miejsca na parkingi dla rowerów w mieście. Wypełnij ankietę

2024-02-12 15:14

Rozpoczęły się konsultacje mające na celu znalezienie optymalnych lokalizacji dla 500 stojaków rowerowych, gdzie można bezpiecznie zaparkować rower. Wszystkie zainteresowane osoby mogą wziąć udział w konsultacjach poprzez wypełnienie ankiety, która będzie dostępna do końca lutego. Link do ankiety znajduje się poniżej.

Miasto planuje ulepszyć infrastrukturę rowerową poprzez dodanie nowych ścieżek i rowerowych stojaków w różnych częściach miasta. Aktualnie trwają konsultacje społeczne, których celem jest wybór najlepszych lokalizacji dla nowych stojaków rowerowych. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje lokalizacji.

Razem zainstalowanych zostanie 500 stojaków rowerowych, gdzie można bezpiecznie zostawić rower. Stojaki będą umieszczone na obszarach miejskich. Warunkiem jest, aby lokalizacja nie zagrażała bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Wszystkie propozycje będą poddane ocenie przez Zespół ds. Polityki Rowerowej.

Ankietę niezbędną do wyrażenia swojej opinii można wypełnić TUTAJ.

Mieszkańcy Bydgoszczy mają czas do 28 lutego br. na wyrażenie swojej opinii. Do swojej opinii mogą dołączać zdjęcia oraz grafiki.

Jak zaznacza miasto - zeszły rok przyniósł znaczący wzrost w długości nowych tras rowerowych, które sięgnęły prawie 10 kilometrów. Wybudowano nowe ścieżki, między innymi wzdłuż ulicy Smukalskiej, Jeździeckiej, bulwarów nad Brdą, nad Wisłą w Starym Fordonie, oraz zainstalowano kontrapasy w Śródmieściu.

- Rower to dla wielu mieszkańców nie tylko sposób na weekendową rekreację, ale i codzienny środek transportu. Dlatego w tym roku uruchomimy kolejne inwestycje związane z infrastrukturą rowerową Jednocześnie zależy nam, by w związku z rosnącą długością rowerowych dróg – mamy ich już blisko 140 kilometrów -  powstały też kolejne stanowiska do parkowania. To w jakich miejscach organizować rowerowe parkingi najlepiej wiedzą mieszkańcy, którzy korzystają z nowych ścieżek. Dlatego zależy nam na ich opinii przed rozpoczęciem montażu rowerowych stojaków, które ułatwią rowerzystom poruszanie się  po mieście - mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Krzyk 15-latki zakleszczonej pod autem rozdziera serce. Nagranie z wypadku na rondzie Starzyńskiego