Bydgoszcz. Zbiórka darów dla uchodźców na granicy

2021-10-28 12:15
Bydgoskie Centrum Sztuki
Autor: Dawid Olszewski

Każdy gest jest na wagę złota. Bydgoskie Centrum Sztuki organizuje zbiórkę darów dla uchodźców, którzy są na granicy polsko-białoruskiej.

Bydgoszczanie mogą pomóc uchodźcom, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Zbiórkę darów organizuje Bydgoskie Centrum Sztuki. Przyda się nawet najmniejsze wsparcie – mówią organizatorzy akcji.

Nie da się tego nie widzieć i nie śledzić. Postanowiliśmy też działać, nawet na małą skalę i zorganizowaliśmy zbiórkę

- mówi Edyta Iljaszewicz z Bydgoskiego Centrum Sztuki.

Są potrzebne koce termiczne, naładowane powerbanki, materiały opatrunkowe, nieprzemakalne buty, kurtki i spodnie.

Nie ma znaczenia liczba. Jeśli ktoś może pozwolić sobie na to, by przynieść jedną kurtkę termiczną, to zachęcamy. Wszystkie rozmiary i wszystkie rodzaje odzieży są pożądane. Co ważne, zbieramy rzeczy w każdym rozmiarze, bo jak wiadomo, to są często całe rodziny, czyli dzieci, kobiety, mężczyźni

Akcja potrwa do 5 listopada. Rzeczy można przynosić do Bydgoskiego Centrum Sztuki przy ul. Jagiellońskiej 47 - od poniedziałku do piątku między 10:00, a 18:00 oraz w soboty między 10:00, a 16:00. 

Zebrane dary zostaną spakowane i dostarczone do Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, który prowadzi akcję: „Na ratunek uchodźcom”. To głównie ten oddział przygotowuje pakiety ratunkowe dla uchodźców i imigrantów w różnych miejscach.

Ekologiczny mural powstał w Bydgoszczy. Redukuje trujące substancje w powietrzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE