Bydgoszcz: przygotowania do budowy nowego wiaduktu

2022-08-09 10:03
most
Autor: pixabay

Jak informuje miasto – właśnie rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego wiaduktu. Dwupasmowy obiekt wzdłuż ulicy Armii Krajowej będzie dostosowany również do potrzeb pieszych i rowerzystów.

Wartość inwestycji to 30 mln zł. Do budowy miasto wybrało już wykonawcę. Jest nim firma Mostostal Kielce, która niedawno wykonała już jeden obiekt w Bydgoszczy – wiadukt przy ul. Wojska Polskiego.

W zakres budowy wejdą przede wszystkim: optymalizacja dokumentacji, rozbiórka obiektu i budowa nowego wiaduktu. Jak zaznacza miasto – zaprojektowane zostaną również dodatkowe elementy, takie jak drogi rowerowe.

- Obecnie przygotowywane jest zaplecze budowy – informują władze miasta. - Wykonawca wprowadza też korekty do projektu. Trwają poza tym uzgodnienia niezbędne do wprowadzenia nowej organizacji ruchu, która zapewni mieszkańcom dojazd do pobliskich nieruchomości i pozwoli na rozbiórkę starej konstrukcji. Wykonawca będzie prowadził prace w terminach zaakceptowanych przez zarządcę infrastruktury kolejowej.

Początek rozbiórki starego obiektu planowany jest na przełom września i sierpnia. Do tego czasu zatwierdzona musi zostać organizacja ruchu. Podczas budowy odbywać ma się on dwukierunkowo - sąsiednim przebudowanym już wiaduktem.

Energywave w Bydgoszczy

W późniejszym etapie inwestycji drogowcy zamkną też przejazd pod obiektem, czyli dojazd do ul. Modrzewiowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE