Bydgoszcz przygotowała pomieszczenia w razie kwarantanny poza miejscem zamieszkania

2020-03-11 9:47 Lidia Rachwalska
wirus Bydgoszcz
Autor: itrlach0/C00/pixabay.com

To w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Miasto wdraża takie środki bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. W mieście odwoływane są imprezy masowe. To m.in. przygotowania do Steru na Bydgoszcz, Bydgoskiego Biegu Urodzinowego oraz Rzeki Muzyki.

Kolejny krokiem w razie zaognienia sytuacji jest przygotowanie miejsca dla osób, które powinny przejść kwarantannę poza miejscem zamieszkania. Miasto ma takie pomieszczenia. Są to miejsca, które utrzymuje dla potrzeb ewakuacji w przypadku np. pożarów, ale nie tylko.

- Mamy przygotowany również Zespół Pałacowy w Ostromecku w sytuacji, gdyby doszło do potrzeby odizolowania większej liczby osób. W dyspozycji mamy niemalże cztery tysiące metrów kwadratowych pomieszczeń po dawnym UKW przy ulicy Przemysłowej. Jeżeli będzie taka potrzeba i wniosek ze strony administracji rządowej pomieszczenia udostępnimy i w tym zakresie udzielimy pomocy- mówi Adam Dudziak, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.

Służby są ze sobą w ciągłym kontakcie.

- Pozostajemy w bieżącej współpracy zarówno z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, jak i ze wszystkim służbami i inspekcjami i strażami, które realizują zadania w zakresie bezpieczeństwa w imieniu administracji rządowej na terenie miasta Bydgoszczy – dodaje dyrektor Dudziak.

W województwie kujawsko-pomorskim jest 8 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 37- poddano kwarantannie (stan na dzień 10.03.2020). Czynnym nadzorem epidemiologicznym objęte są obecnie 343 osoby z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.