Przybory szkolne

i

Autor: Poison_Ivy/CC0/pixabay.com

Bydgoszcz. 16 ton przyborów szkolnych dla ukraińskich dzieci

2023-02-14 20:35

Kilka godzin zajęło rozpakowywanie paczek. Aż Szesnaście ton artykułów szkolnych trafiło do ukraińskich dzieci w Bydgoszczy. Podarunki zostały przekazane przez UNICEF.

Szesnaście ton artykułów szkolnych trafiło do ukraińskich dzieci w Bydgoszczy. Podarunki zostały przekazane przez UNICEF. Do Bydgoszczy przyjechała ciężarówka, która przywiozła plecaki z przyborami.

- Miasto Bydgoszcz nawiązało współpracę z UNICEF już jesienią, prowadziliśmy intensywne rozmowy. Uzgodniliśmy, że pomoc w formie rzeczowej trafi do ukraińskich uczniów, którzy uczą się w naszych szkołach. To plecaki, przybory szkolne, ale także przybory i materiały higieniczne - mówi Iwona Waszkiewicz, wiceprezydent Bydgoszczy.

Przybory właśnie trafiają do uczniów z bydgoskich szkół.

- W tej chwili jesteśmy na etapie rozdysponowywania tych podarunków dla uczniów ukraińskich. Bardzo się cieszymy, że trafiło to do naszego miasta. Zawsze pomoc dla dzieci uchodźców będzie bardzo ważna i z pewnością się przyda - dodaje Waszkiewicz.

Dary są przechowywane w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5. Paczek było tak dużo, że rozpakowywało je kilkanaście osób, a zajęło im to kilka godzin.

Rusza budowa czwartego kręgu Opery Nova w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE