Bydgoskie szkoły pomagają szpitalom. Na specjalnych drukarkach 3D tworzą przyłbice

2020-04-03 18:56
Drukarka 3D
Autor: lppicture/CC0/pixabay.com

Cztery bydgoskie szkoły włączyły się w pomoc szpitalom. Na drukarkach 3D tworzą przyłbice ochronne dla medyków.

Chodzi o Zespół Szkół Mechanicznych nr 1 i 2 oraz Zespół Szkól Elektronicznych i Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.

Na szkolnych drukarkach 3D powstają czasochłonne przyłbice ochronne dla bydgoskich szpitali. Nauczyciele pracują na szkolnych drukarkach, a uczniowie, którzy posiadają takie urządzenia, pracują w domach.

– Nasi uczniowie, wykonują maski także na drukarkach w swoich domach. Prowadzone są także zdalne zajęcia nauki programowania 3D. W sumie udało nam się już wyprodukować kilkanaście przyłbic, a dopiero się rozpędzamy, zamówiliśmy również kolejną drukarkę 3D, aby produkcja była jeszcze bardziej efektywna - mówi Łukasz Dworski, nauczyciel z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, który jest koordynatorem akcji.

Praca wre również w bydgoskiej "samochodówce". Tam drukarni są rozgrzane do czerwoności.

– Dziennie produkujemy w szkole, od 4-6 przyłbic ochronnych. Od początku akcji udało nam się wydrukować kilkanaście masek. Do końca tygodnia chcemy, aby było ich ponad 30. Przyłbice, będą przekazywane zgodnie z zapotrzebowaniem do bydgoskich szpitali oraz pozostałych w regionie. Pierwsza partia trafi do Szpitala Jurasza - podkreśla Tomasz Kasprowicz, nauczyciel w Zespole Szkół Samochodowych.

Nauczycielka z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 zachęca do tego, by tworzyć maseczki bawełnianej dla medyków. W sieci pojawił się jej filmik instruktażowy. Film można zobaczyć TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE