półkolonie

i

Autor: pexels, zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Bydgoskie półkolonie 2023. Ile kosztują? Ruszają zapisy

2023-06-01 15:12

Ruszają zapisy na „Bydgoskie półkolonie 2023”. Już od 29 maja do 4 czerwca rodzice mogą zgłosić swoje dzieci elektronicznie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Z wypoczynku może skorzystać 3600 uczniów. Szczegóły poniżej.

Miasto Bydgoszcz po raz piąty organizuje półkolonie letnie dla dzieci w wieku do 13. roku życia. W tym roku na rodziców czeka udogodnienie. Zapisy odbywają się elektronicznie. Wystarczy wejść na stronę https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie i zarejestrować się. Następnie wybieramy placówkę, w której nasze dziecko spędzić ma letni wypoczynek.

Zapisy ruszają od 29 maja o godz. 10.00 do 4 czerwca godz. 23.59. Miasto ostrzega, że w przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych (pięciodniowych) turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia oraz wyposaża dziecko w Bydgoską Kartę Miejską. Półkolonie będą realizowane w  dziewięciu turnusach, w 35 szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz.

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach 7.30 - 15.30. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach sportowych i na boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich instytucjach kultury, zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (150 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne.

Sylwia Grzeszczak o rytuałach przed występem. Będziecie zszokowani!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE