drzewo

i

Autor: MODrzew/Facebook

Bydgoskie Drzewo roku wybrane! Zdobyło 1/5 wszystkich głosów

2022-10-11 9:49

Stowarzyszenie MODrzew opublikowało w poniedziałek (10 października) wyniki głosowania na Bydgoskie Drzewo Roku 2022. Konkurs został zorganizowany po raz drugi. Tegorocznym zwycięzcą został Kasztanowiec pospolity z ulicy Inwalidów.

Schowany przy dawnej stacji Bydgoszcz Wschód, Kasztanowiec pospolity zwycięzcą tegorocznego głosowania na Bydgoskie Drzewo Roku – poinformowało w poniedziałek (10 października) stowarzyszenie MODrzew. Drzewo zdobyło 1/5 wszystkich oddanych głosów.

Do konkursu zgłoszono łącznie 34 drzewa, następnie komisja konkursowa zakwalifikowała dziesięć z nich do dalszego etapu. W drugiej turze – na finałowe drzewa głosy oddawać mogli bydgoszczanie. Głosowanie trwało przez cały wrzesień.

Drugie miejsce w konkursie zajął dąb szypułkowy przy ul. Inowrocławskiej, który o mały włos nie wygrałby z „rywalem” – kasztanowcem pospolitym. Pierwszą trójkę zamyka platan klonolistny, znajdujący się na Placu Wolności. Jak zaznacza stowarzyszenie – ciekawostką jest, że właśnie to drzewo zostało zgłoszone do konkursu przez dwie, niezależne od siebie osoby.

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy

Warto dodać, że troje finalistów: kasztanowiec pospolity, dąb szypułkowy i platan klonolisty to pomniki przyrody. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, pierwszą edycję konkursu wygrała topola czarna odmiany włoskiej, która znajduje się przy ul. Morcinka.

Zobacz pełną listę zwycięskich drzew

1) Kasztanowiec pospolity 20.88% (ul. Inwalidów)

2) Dąb szypułkowy 19.41% (ul. Inowrocławska)3) Platan klonolistny 13.55% (Plac Wolności)4) Platan klonolistny 11.36% (Dworzec Bydgoszcz Główna)5) Lipa szerokolistna 10.99% (ul. Orla)6) Lipa drobnolistna 6.96 % (ul. Smukalska)7) Cypryśnik błotny 6.96 % (Park Kazimierza Wielkiego)8) Robinia akacjowa 4.40 % (ul. Solskiego/Bielicka)9) Sosna zwyczajna 2.93% (ul. Smętowska)10) Buk zwyczajny 2.56% (ul. Paderewskiego)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE