Bydgoska policja ma nowych funkcjonariuszy

2021-04-02 8:52 Lidia Rachwalska
nowi funkcjonariusze w bydgoskiej policji
Autor: KWP w Bydgoszczy

To psy Baksi i Oran. Będą m.in. patrolować ulice i tropić sprawców przestępstw.

Psy przeszły już półroczne, specjalistyczne szkolenie ze swoimi opiekunami w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach.

Owczarek belgijski Baksi oraz owczarek niemiecki Oran wstąpiły w szeregi Ogniwa Przewodników Psów Służbowych w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

- Jesteśmy pewni, że ich wspólna praca oraz zaangażowanie w służbie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu – informuje podkomisarz Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Psi funkcjonariusze będą mieć inne zadania.

Dwuletnia Baksi znalazł się pod opieką asp. sztab. Krzysztofa Dąbrowskiego.

Wspólnie będą uczestniczyć w zadaniach związanych z ujawnianiem zabronionych środków odurzających. Baksi zastąpiła Harego- poprzedniego podopiecznego asp. szt. Dąbrowskiego. Hary w ubiegłym roku odszedł na zasłużoną emeryturę.

Natomiast sierż. Przemysław Kubiak rozpocznie swą przygodę z rocznym czworonożnym przyjacielem Oranem, z którym wspólnie będą patrolować ulice Bydgoszczy oraz pomagać przy szukaniu osób zaginionych i sprawców przestępstw związanych m.in. z włamaniami czy kradzieżami.

Wiosna zagościła w Bydgoszczy. Kwiaty rosną już w Ogrodzie Botanicznym UKW

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl