Bydgoska drogówka czuwa. Zabiera prawa jazdy piratom drogowym!

2020-04-25 12:26
kontrole na drogach
Autor: planet_fox/CC0/pixabay.com

Tylko w ciągu jednego dnia na najbardziej uczęszczanych szlakach odebrała aż 19 praw jazdy. Uważajcie m.in. na Jana Pawła II.

Mały ruch na drodze w dobie walki z epidemią nie uprawnia nikogo do łamania przepisów drogowych- podkreślają funkcjonariusze. Ci, którzy łamią przepisy, mogą spodziewać się czasowej utraty prawa jazdy.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy cały czas dbają o to, aby było bezpiecznie na drodze. Niemniej jednak mundurowi zauważyli, że mały ruch na drodze powoduje, u niektórych kierowców znacznie cięższą nogę na „gazie”. Tych właśnie kierowców w mieście i powiecie bydgoskim namierzają patrole przemieszczające się w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach, w tym z grupy „SPEED”- informuje Przemysław Słomski, rzecznik bydgoskiej policji.

W ubiegły czwartek (23.04.2020) aż 19 zmotoryzowanych pożegnało się ze swoim „prawkiem”. Stracili je na 3 miesiące.

Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Za popełnione wykroczenia zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi. Policjanci namierzyli ich przy użyciu ręcznych mierników prędkości oraz wideorejestratorów w nieoznakowanych pojazdach.

Wykroczenia popełnione zostały w Bydgoszczy, na głównych i najdłuższych szlakach komunikacyjnych takich jak: ul. Fordońska (DK-80), Wyszyńskiego (DK-5) oraz Jana Pawła II (DK-5).

Noga z gazu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE