Strażacy na kwarantannie

i

Autor: jackal211/CC0/pixabay.com Strażacy na kwarantannie

Bydgoscy strażacy na kwarantannie. Jeden z nich miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

2020-03-31 16:20

Kwarantannie została poddana Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 1 w Bydgoszczy, konkretnie piętnastu strażaków ze zmiany trzeciej. Jeden z nich jest jednocześnie ratownikiem medycznym i to on miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Strażacy zostali odizolowani. Budynek straży przy ul. Pomorskiej w Bydgoszczy został zdezynfekowany. Pozostali strażacy ze zmiany I i II pracują normalnie.​

-Musimy zadbać o bezpieczeństwo strażaków. Oni ratują nasze życie i dobytek, dlatego muszą wiedzieć, czy miejsce, do którego jadą nie jest objęte np. kwarantanną. Takie informacje powinny zostać nam przekazane w chwili zgłoszenia – mówi Arkadiusz Piętak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu.

Strażacy przebywają teraz na kwarantannie w ośrodku szkoleniowym w Łubiance.

-Ośrodek ten został wytypowany prze wojewodę na miejsce kwarantanny dla pracowników służb mundurowych. Strażacy mają zapewnione miejsca noclegowe, sanitariaty, a jedzenie jest im dowożone.

Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie, że mieszkańcy Bydgoszczy nie muszą się niczego obawiać, zgłoszenia są przyjmowane jak zawsze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE