drink

i

Autor: pixabay Zdjęcie poglądowe

Bydgoscy barmani robią najlepsze drinki! Wygrali Jagerligę 2023

2023-03-09 15:01

Bydgoscy barmani najlepsi w Polsce. Tak pokazał ogólnopolski konkurs barmański Jagerliga 2023. Trzyosobowa drużyna z Bydgoszczy zajęła pierwsze miejsce. Szczegóły poniżej.

Jak podaje portal Bydgoszcz Nasze Miasto – trójka barmanów: Natalia Jesion i Jakub Szulc i Krzysztof Włoch to dobrzy znajomi, a zawodowo – barmani. Pierwsza dwójka ma już czteroletnią wprawę, a ostatni z panów – trzyletnią.

Bydgoszczanie postanowili połączyć siły i zgłosili się jako zespół do konkursu Jagerliga 2023. Finał odbył się w lutym w hotelu Magnus Resort w Bystrej koło Szczyrku. Najpierw jednak barmani musieli przejść eliminacje.

- Przeprowadzono je w 9 polskich miastach, m.in., w Warszawie, Katowicach czy Lublinie. My startowaliśmy w grudniu ubiegłego roku w Gdańsku. Rywalizacja przebiegała w 6 konkurencjach. Trzeba było np. wymyślić drinka do podanego tematu czy wykazać się szybkością w obsłudze na barze – przekazała portalowi barmanka.

Barwy szczęścia. Tajemniczy prezent Klary dla Huberta. Wmówi mu, że kiedyś wróci!

21-letnia Natalia, 24-letni Jakub i 26-letni Krzysztof dostali się do finału i wystartowali na dwudniowym „Jager Ice Cold Camp” w Bystrej. Jak podaje portal Bydgoszcz Nasze Miasto - najlepsze 3-osobowe drużyny z każdego z miast oraz jeden zespół wybrany przez sędziów spotkały się podczas ostatecznych rozgrywek.

- Barmani z całej Polski musieli wykazać się nie tylko szybkością, ale też dobrą kondycją fizyczną i kreatywnością. A rywalizowali w 6 konkurencjach – podaje portal.

Ostateczna rywalizacja polegała na otwieraniu sześciu skrzyń, w których były zagadki do rozwiązania, a w każdej ukryty był klucz do następnej. W ostatniej znajdowało się hasło. Zawodnicy musieli stworzyć drinka o podanej nazwie. Trzeba było również w ciekawy sposób go zaprezentować.

Bydgoska drużyna zwyciężyła. Nagrodą jest m.in. wyjazd do fabryki Jagermeistra w Wolfenbüttel na przełomie września i października.