Buspasy na Gdańskiej w Bydgoszczy. Prace idą pełną parą i wkrótce mają się zakończyć

2020-05-04 13:09
Buspasy na Gdańskiej
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

Bydgoscy drogowcy układają ostatnie warstwy nawierzchni. Trwają też roboty przy budowie ronda na ul. Rekreacyjnej.

Bydgoscy drogowcy informują, że realizowane są prace ziemne, brukarskie i energetyczne. Na zatokach przystankowych pętli autobusowej w Myślęcinku ułożona została trwała, kamienna kostka.

Przy ulicy Gdańskiej prowadzone są roboty przy dodatkowych miejscach do zatrzymywania się autobusów. Dzięki temu autobusy kursujące w kierunku Podkowy i oraz do gminy Osielsko nie będą musiały wjeżdżać na pętlę. W północnej jej części zarezerwowano też miejsca postojowe dla autobusów turystycznych.

Na przebudowywanym odcinku ul. Gdańskiej zamontowane zostało oświetlenie oraz trwają prace energetyczne. Wykonawcy pozostała do ułożenia ostatnia warstwa nawierzchni. Realizowana jest również budowa ronda przy ul. Rekreacyjnej. Tu prowadzone są przede wszystkim roboty brukarskie przy zatokach autobusowych i wyspie centralnej oraz prace ziemne.

Prace budowlane mają się zakończyć w połowie roku. Koszt inwestycji to 10 mln zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE