Dorota Halaburda

i

Autor: Dawid Olszewski

"Bunt Doroty". Niewidząca bydgoszczanka drugi dzień koczuje przed biurem PiS

2022-10-13 19:02

Za nią pierwsza noc. Dorota Halaburda protestuje w centrum Bydgoszczy. To jej bunt przeciwko władzy, a szczególnie przeciwko pomysłom ministra edukacji Przemysława Czarnka. Jak mówi bydgoszczanka, protestuje przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Jest tu dzień i noc i tak do soboty. Bydgoszczanka Dorota Halaburda cały czas protestuje. To jej bunt przeciwko władzy, ale głównie przeciwko pomysłom ministra edukacji Przemysława Czarnka. Ma śpiwór, ciepłą kawę i przyjaciół, którzy jej towarzyszą.

Koleżanka przywiozła śpiwory, z których można korzystać w górach, więc nie było aż tak zimno. Towarzystwo dobre, więc miałam tutaj osoby, które mnie wspierały, postanowiły, że w nocy będą ze mną przebywać. Długo rozmawialiśmy, było mnóstwo tematów. Do późnych godzin młodzież LGBT odrzucona przez wielu ludzi, nie mogła się z nami rozstać. Pan, który mieszka niedaleko przyszedł podziękować. Zaproponował, że możemy skorzystać z jego domu, skorzystać z łazienki, napić się wody - mówi Dorota Halaburda.

Bydgoszczanka mówi, że jest tu przede wszystkim dla młodych ludzi.

Nie jest ważne, jaki masz kolor skóry, w jakim języku mówisz, ważne, jakim jesteś człowiekiem - dodaje.

Dorota Halaburda zamierza protestować do soboty. Na miejscu można też napisać list do ministra edukacji, które potem trafią do Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

72 godziny przed biurem PiS. Niewidoma bydgoszczanka protestuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE