maciej

i

Autor: pixabay/Facebook/screen

Bocian Maciej po raz 30. przyleciał do Bydgoszczy! Czy się nie pospieszył?

2023-02-26 21:43

Maciek już zadomowił się w Bydgoszczy. Chodzi o bociana, który przylatuje regularnie na os. Łęgnowo Wieś z dalekich krajów. Co roku wraca w to samo miejsce, gdzie ma swoje gniazdo od... 30 lat! Czekamy jeszcze na jego partnerkę.

W tym roku Maciej pojawił się w Polsce już w piątek, 24 lutego 2023 r. Przyleciał do Bydgoszczy, ale czekamy jeszcze na jego partnerkę. Bocian wrócił do Łęgnowa-Wsi, gdzie tradycyjnie buduje sobie gniazdo. To wielka atrakcja dla okolicznych mieszkańców, a także zwiastun wiosny. Nie wiadomo dokładnie, ile zwierzę ma lat. Po raz pierwszy pojawił się tu w 1993 roku, czyli równe 30 lat temu!

Jak zwykle jest jednym z pierwszych bocianów w Polsce. To bardzo cieszy, że przyleciał. Liczę, że niebawem dołączy do niego pani bocianica, a w maju będzie można oglądać małe bocianiątka.

- powiedziała w zeszłym roku naszemu reporterowi Renata Włazik, mieszkanka osiedla.

Niektórzy przytulają się do słupa

Bydgoszczanka przyznaje, że do Łęgnowa-Wsi przyjeżdżają mieszkańcy, którzy nie tylko chcą zobaczyć bociana z bliska. Zdarza się, że przytulają się do słupa, na którym jest gniazdo.

Bocian przylatuje do nas od 1993 roku i przez ten czas zdarzyło nam się widzieć osoby, które przytulały się do słupa. Miało to miejsce po tym, jak zaczęliśmy mówić pół żartem, pół serio, że to pomaga w płodności

- mówiła.

Być może w przyszłym roku w gnieździe uda się zamontować kamerę. Dzięki temu każdy będzie mógł w internecie sprawdzić, jak ma się bocian i jego rodzina.

Wiem, że na świecie takie kamery cieszą się wielką popularnością. Gdyby taka kamera pojawiła się u nas, to byłaby to niesamowita reklama Bydgoszczy. Mam nadzieję, że prezydent miasta, radni przychylą się do tego wniosku i jak bocian odleci, to rozpocznie się montowanie w gnieździe takiej kamery. Może znalazłby się jakiś sponsor

- dodaje Renata Włazik.

W 2021 roku bocian przyleciał do Bydgoszczy w marcu, w 2022 i 2023 w lutym, ale zdarzało się, że był już pod koniec stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE