Begonie, pelargonie, smagliczki czy kocanki cieszą już oczy bydgoszczan. W mieście zrobiło się kolorowo!

2020-05-22 11:06 Dorota Lakner
W mieście zrobiło się kolorowo
Autor: UM Bydgoszcz W mieście zrobiło się kolorowo

W Bydgoszczy trwa wysadzenie do donic roślin jednorocznych. Można już podziwiać białe, czerwone i ciemnoróżowe pelargonie, bulwiaste i drobnokwiatowe begonie, starce, smagliczki czy kocanki włochate.

W pierwszej kolejności, jeszcze pod koniec kwietnia, kwiaty posadzono w donicach na Placu Wolności oraz na skwerach. W ciągu kilku ostatnich dni kwiaty pojawiły się również na terenie Parku Kazimierza Wielkiego, na Starym Rynku, przy Placu Teatralnym w miejscu zlikwidowanej fontanny oraz na ulicy Mostowej, gdzie rozmieszczono ponad 20 żeliwnych donic.

W najbliższych dniach kwieciste punkty pojawią się przy Starym Porcie, w Starym Fordonie, na ul. Trybunalskiej przy pomniku Kazimierza Wielkiego, na ulicy Długiej oraz na skwerach 16. Pułku Ułanów Wlkp. i Komedy. Ponadto kwiaty zawisną również w amplach na Starym Rynku i przy ul. Cieszkowskiego.

Wykonanie nasadzeń oraz ich pielęgnacja finansowana jest z budżetu miasta w ramach zawartych umów na pielęgnację terenów zielonych oraz odrębnej umowy na zakładanie i pielęgnację kwietników i donic znajdujących się na terenie Bydgoszczy.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.