Candy

i

Autor: mat. policji

Nowy pracownik

Będzie szukała zaginionych osób. Cendy, czyli nowa specjalistka w policji ma 1,5 roku

2023-09-26 15:18

Candy to nowy specjalista w lipnowskiej komendzie i podobno „ma nosa” do policyjnej roboty. Niedawno, wraz ze swoim opiekunem, odbyła szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jak tłumaczą funkcjonariusze – owczarka niemiecka będzie teraz patrolowała miasto i szukała zaginionych albo poszukiwanych osób.

Jest młoda, ale doskonale już przygotowana do służby. Candy to półtoraroczny krótkowłosy owczarek niemiecki. Niedawno odbyła szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Teraz przed pieskiem zupełnie nowe wyzwania.

Jak tłumaczy lipnowska policja – w komendzie powiatowej są cztery psy. Trzej bardziej doświadczeni koledzy Cendy od dawna wykorzystują swoje nosy do tropienia, patrolowania, szukania środków odurzających czy poszukiwania osób.

- Teraz ich szereg zasiliła nowo wyszkolona czworonożna funkcjonariuszka, która niedawno odbyła ze swoim opiekunem szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ta piękna suczka została partnerką służbową aspiranta sztabowego Sylwestra Zglinickiego, który zajmuje się psami od początku swojej służby w Policji – zaznacza rzecznik lipnowskiej policji.

Cendy będzie towarzyszyła swojemu opiekunowi w patrolowaniu miasta, poszukiwaniu osób zaginionych lub poszukiwanych. Umie także wytropić ślady przestępców wiec będzie pracowała na miejscach różnych zdarzeń. Psy służbowe są także bardzo skuteczne w zapewnieniu ochrony policjantom podczas wykonywania przez nich czynności.

Wieczorny Express - Domański, Wipler, Nowicka, Siarkowska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE