Superbakteria u pacjenta szpitala tymczasowego w Ciechocinku! Wstrzymano przyjęcia chorych

2021-04-06 18:51 Dawid Olszewski
Lekarz
Autor: fernandozhiminaicela/CC0/pixabay.com

U jednego z pacjentów szpitala tymczasowego w Ciechocinku wykryto groźną bakterię New Dehli. Jest prowadzone postępowanie epidemiczne.

W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku przebywa 26 pacjentów. U jednej z nich oprócz Covid-19 wykryto również zakażenie groźną bakterią New Dehli.

Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej prowadzi postępowanie epidemiczne. W tym czasie są wstrzymane przyjęcia pacjentów do szpitala tymczasowego. Bakteria New Dehli jest odporna na antybiotyki i dlatego potocznie jest nazywana "superbakterią". Wszyscy pacjenci, którzy przebywają w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku, zostaną przebadani na obecność w organizmie tej bakterii.

W kujawsko-pomorskich szpitalach sytuacja epidemiczna nadal jest bardzo trudna. W trakcie świątecznego weekendu przybyło chorych na Covid-19, którzy wymagali pomocy medycznej.

W trakcie weekendu przybyło 169 osób. Liczba hospitalizowanych w sumie 1875 osób i takiej liczby w trakcie epidemii jeszcze nie notowaliśmy. Na razie trudno określić, czy sytuacja w naszym województwie ulega dużej poprawie. Wyniki z dziś i wczoraj nie są miarodajnymi wynikami, ponieważ nie było zleceń z POZ na wykonanie wymazów przez mieszkańców województwa

- mówi Adrian Mól, rzecznik wojewody.

I dodaje, że takie wyniki będą w środę i czwartek.

W województwie kujawsko-pomorskim jest 368 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby, dwie miały choroby współistniejące.

Raport z anteny, 06.04, godz.10