Awantura o bydgoski autobus w internecie. „Ludzie jeżdżą jak sardynki w puszce”

2022-11-09 9:59
autobus
Autor: Facebook/screen/Dawid Olszewski

Na jedną z bydgoskich grup facebookowych trafiło zdjęcie „zapchanego” autobusu komunikacji miejskiej. Internauci zaznaczają, że w godzinach rannych do pojazdu nie da się wejść, a ci, którzy są już w środku - nie są w stanie się poruszać. Pod postem pojawiła się lawina komentarzy. Wszystkiemu winien ma być zredukowany rozkład jazdy, który funkcjonuje od początku października.

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to jeden z największych takich parków w Polsce. Pracownicy mogą dojechać tam linią autobusową nr 68. Autobus przejeżdża jednak przez inne ważne punkty, w których dosiadają lub przesiadają się kolejni pasażerowie. I tu pojawia się problem.

Brak kadry pracowniczej wśród kierowców, a także wyższe koszty paliwa spowodowały, że drogowcy – z dniem 1 października, musieli całkowicie zmienić rozkład jazdy w mieście.

Zredukowano liczbę kursów na większości linii autobusowych. Wielu pasażerów narzeka na trudności, które napotykają ich m.in. w codziennych dojazdach do pracy. Przypomnijmy, że najwięcej kontrowersji budziły zmiany na linii tramwajowej nr 1. Tramwaje nie kursują w weekendy, a w tygodniu tylko w godzinach szczytu.

Pasażerowie jedynki spotkali się na pętli w ostatni dzień kursowania tramwaju według starego rozkładu. Były transparenty, powstał nawet nekrolog upamiętniający linię. Na tym nie koniec!

Tym razem swoje niezadowolenie w internecie postanowili wyrazić pasażerowie linii autobusowej nr 68 jadącej w stronę Parku Przemysłowego. Jak zaznaczają użytkownicy Facebooka, autobus kursuje na tyle rzadko, że trudno jest się w nim zmieścić.

Pod wiaduktem w Lesznie powstaje UNDER THE STREET GALLERY

- Tak wygląda autobus miejski linia 68 który jedzie na Park Przemysłowy – pisze internautka. - Ludzie jadą do pracy jak sardynki w puszce. Często zdarzają się przypadki, że od przystanku Glinki Szpitalna część pasażerów nie zostaje zabrana, bo po prostu nie na miejsca. Czy nasz Pan Prezydent miasta zrobi coś z tym w końcu. Serdecznie zapraszam go na ranna przejażdżkę takim środkiem lokomocji.

Pod postem na jednej z największych bydgoskich grup facebookowych pojawiła się masa komentarzy. Jak zaznacza jedna z internautek – w parku funkcjonuje wiele firm, a ludzi, którzy chcą dostać się do pracy – co niemiara.

- Dobrze wiedzą, że jest tam wiele firm w końcu to Park Przemysłowy, mogliby pomyśleć nad wzmocnieniem tej linii – podaje internautka. - Po 14 na Falkowskiego czasami ciężko wsiąść, a co dopiero później.

- Proponuję zaprotestować przed Ratuszem – dodaje drugi z internautów.

Jak zwracają uwagę internauci – problem dotyczy również innych linii. Jedna z bydgoszczanek napisała, że ostatnio podróżowała autobusem linii 54. Jak zaznaczyła w internecie – przez ścisk wyszła z pojazdu z poodpinanymi guzikami.

Podobna sytuacja zdaniem internautów ma mieć miejsce na poszczególnych liniach tramwajowych m.in. linii nr 2 i 4.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE