Autobusy szybciej dojadą z Osowej Góry. Rusza budowa buspasów na Kolbego

2020-05-21 8:21 Lidia Rachwalska
prace na Kolbego w Bydgoszczy
Autor: ZDMiKP w Bydgoszczy

Bydgoscy drogowcy informują, że kierowcy w tych okolicach powinni być bardzo ostrożni. Będą spore zmiany w ruchu. Sprawdźcie, co Was czeka.

Buspas na ul. Kolbego zacznie się na skrzyżowaniu z ulicą Kormoranów i będzie prowadził aż do ul. Grunwaldzkiej. Tam płynnie połączy się z pasem dla autobusów, który powstał już w ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej.
Pasma ułatwić wyjazd z Osowej Góry autobusom linii nr 61 i 71.

Projekt przewiduje gruntowną przebudowę konstrukcji nawierzchni, korektę geometrii łuków poziomych, przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo - rowerowych, miejsc parkingowych oraz zatok autobusowych.

- informuje Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego zarządu dróg.

Buspasy w Bydgoszczy Zmiany w organizacji ruchu

Ulicą Kolbego nie pojadą samochody osobowe:

  • ulica będzie przejezdna wyłącznie dla samochodów powyżej 3,5t (ciężarowe), autobusów oraz pojazdów dojeżdżających do pobliskich posesji.
  • kierowcy pojazdów do 3,5t (osobowych) będą musieli korzystać z objazdów ulicami: Kormoranów i Zimorodkową. Na tych ulicach wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu;

Uwaga na zmiany w pierwszeństwie przejazdu:

  • na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Zimorodkową oraz na skrzyżowaniu ul. Kolbego z ul. Kormoranów zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu (łamane pierwszeństwo)
  • na ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Zimorodkową na wlocie wschodnim i zachodnim jezdnie zostaną zawężone do jednego pasa ruchu;
  • sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ul. Zimorodkową oraz ul. Kolbego z ul. Kormoranów zostanie wprowadzona w tryb ostrzegawczy.

Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj". Zadanie realizuje firma Kobylarnia,  która w pierwszej kolejności opracowała projekt.

Drogowcy przypominają, że to nie jedyne utrudnienia w tym miejscu. Od kwietnia na ul. Kolbego trwa również przebudowana infrastruktury kanalizacyjnej, która ma poprawić odwodnienie Osowej Góry.

Prace przy budowie zbiornika retencyjnego dla kanalizacji deszczowej realizowane są na ul. Kolbego (ok. 100 metrów) od ul. Kormoranów do ul. Koguciej. Na tym odcinku już wcześniej powstała tymczasowa droga objazdowa (bajpas).

Wprowadzone zostało też ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.