Autobus w Bydgoszczy

i

Autor: Dawid Olszewski

Autobusy pod lupą inspektorów w Bydgoszczy i regionie. Nie wszystko było w porządku!

2022-05-23 16:06

W poniedziałek Inspekcja Transportu Drogowego prowadziła kontrole autobusów międzymiastowych i podmiejskich. Inspektorzy wzięli pod lupę ok. 20 pojazdów w Bydgoszczy. Kontrole były prowadzone też w Toruniu i we Włocławku.

Bydgoscy inspektorzy wzięli pod lupę autobusy międzymiastowe i podmiejskie. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzała stan techniczny pojazdów. Wytypowano losowe pojazdy w Bydgoszczy. Takie kontrole odbywają się cyklicznie.

Nadal widzimy potrzebę takich kontroli. W doświadczenia widzimy, że ten tabor ulega poprawie. Działamy prewencyjnie, celujemy w liczbę ok. 20-25 autobusów na miasto. Autobusy są kierowane na najbliższe okręgowe stacje kontroli pojazdów, gdzie w asyście diagnostów dokonujemy szczegółowej weryfikacji stanu technicznego, ze szczególnym uwzględnieniem stanu układu hamulcowego, układu kierowniczego, zawieszenie i spraw związanych z ekologią

- mówi Krzysztof Nowak z ITD w Bydgoszczy.

Cieszę się, że szybko udało się załatwić tę kontrolę. Teraz jeździmy dobrym sprzętem, może kiedyś jeździliśmy gorszym

- przyznaje Janusz, kierowca autokaru.

Na razie za wcześnie na szczegółowe wyniki kontroli. Inspektorzy trafili na usterki ogumienia, wycieki płynów eksploatacyjnych, niektóre pojazdy nie miały wymaganych sił hamowania.

Miesiąc temu inspektorzy ITD kontrolowali autobusy miejskie w Bydgoszczy. Wkrótce rozpoczną się kontrole autobusów, które dowożą dzieci na letni wypoczynek.

Otwarcie nowego punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy