facebook

i

Autor: Facebook/screen

Afera o ulicę Ogińskiego w Bydgoszczy. W internecie huczy od komentarzy

2022-10-13 13:45

Bydgoscy drogowcy poinformowali na Facebooku o rozpoczęciu prac przy zawężeniu ulicy Ogińskiego na wysokości wieżowca po dawnym akademiku UKW. Do tej pory wzdłuż jezdni funkcjonowały trzy pasy ruchu. Teraz mają być dwa. Pod postem pojawiła się masa komentarzy. Wielu kierowców wyraża swoje niezadowolenie.

Wzdłuż jedni przy ul. Ogińskiego w Bydgoszczy funkcjonują trzy pasy ruchu. Dla kierowców jest to ułatwienie, a dla pieszych – codzienna bolączka.

Teraz ma się to zmienić. Wszystko dla bezpieczeństwa pieszych. Rozpoczęły się prace przy zwężeniu ulicy. Informację przekazali bydgoszczanom drogowcy m.in. za pośrednictwem Facebooka.

- Rozpoczęliśmy prace przy zawężeniu ulicy Ogińskiego – informuje ZDMiKP. - W tym miejscu będziemy mieli nie 3 a 2 pasy ruchu. Projekt wytypowany przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Będzie bezpieczniej przed pobliskim przejściem dla pieszych.

Pod postem drogowców masowo zaczęły powiadać się komentarze.

- Bardzo dobra zmiana – komentuje jeden z internautów.

- Bardzo dobrze! To jest potrzebne dla poprawy bezpieczeństwa pieszych na przejściu przy Bibliotece UKW. Bezpieczeństwo jest ważniejsze niż kilka sekund jazdy – dodaje drugi.

Jednak większość z bydgoszczan, którzy postanowili skomentować sprawę, nie jest zachwycona tym rozwiązaniem.

- W tym mieście już mnie nic nie zdziwi – komentuje jeden z bydgoszczan.

- Ktoś w tym mieście naprawdę ma problemy pod kopułą, jak można zwężać taki odcinek drogi? Zamiast robić wszystko, aby ruch w mieście był płynny, robicie wszystko, aby go spowolnić – podaje drugi.

Internauci zarzucili pomysłodawcom projektu, że przez zwężenie jezdni w mieście – ich zdaniem – m.in. dojdzie do korków. Jeden z bydgoszczan podaje, że piesi mogą korzystać z przejścia dla pieszych z sygnalizacją, które znajduje się nieco dalej.

- W jakim celu likwiduje się jeden pas? - napisał pod postem. - Żeby do sygnalizacji były dłuższe korki? No to proponuje zostawić tylko jeden pas. A poza tym są przejścia z sygnalizacja przy Sieńki i Powstańców Wielkopolskich. Co... Za daleko nie?

Mirrocube w Bydgoszczy

Część z internautów wymyśliło swoje, alternatywne rozwiązanie, by polepszyć sytuację na ulicy. Pojawiły się również szydercze komentarze uderzające w drogowców. Zdaniem jednego z internautów, większość zarządzających drogami w mieście „porusza się rowerami”.

Drogowcy przypominają, że w trakcie prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE