Policja

i

Autor: Dawid Olszewski

90-latka straciła oszczędności życia. Bydgoszczanka dała się nabrać na fałszywego policjanta.

2023-03-17 15:49

Policjanci co chwilę przestrzegają przed przestępcami, którzy podają się za członka rodziny lub policjanta i proszą o pieniądze. Kolejny raz w tym tygodniu oszukano kogoś metodą „na policjanta”. W środę ofiatą padła 90-letnia kobieta, która straciła oszczędności życia.

W środowe popołudnie nieznani sprawcy skontaktowali się z 90-latką z bydgoskiego Śródmieścia.

- Starsza kobieta została zmanipulowana podczas rozmowy przez telefon. Oszuści posłużyli się historią o wnuczce, która rzekomo miała wypadek. Seniorka nie podejrzewając, że mogą to być oszuści przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta swoje oszczędności. Straciła ponad 30 tysięcy złotych – informuje sierż. Oskar Nowak z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze przyznają, że metody działania przestępców są bardzo różne i tylko czujność może uchronić seniorów przed kradzieżą.

- Jeśli mamy wątpliwości co do osoby dzwoniącej, potwierdźmy podaną przez nią informację. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W szczególności pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelania ich na konto bankowe – dodaje Nowak.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast trzeba powiadomić policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

Awaria wodociągowa w Bydgoszczy. Do zapadliska wpadły dwa auta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE