włamywacz

i

Autor: KWP Bydgoszcz

20-letni złodziej włamał się do domu jednorodzinnego. Jego łupem nie były pieniądze

2023-02-23 10:05

Policjanci ze Świecia zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Miał on się włamać do domu jednorodzinnego i pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Drzycim (pow. świecki). Szybko okazało się też, że 20-latek miał do „odsiadki” 2,5 roku więzienia, dlatego od razu trafił za kraty. Grozi mu do 10 lat wolności.

Funkcjonariusz pracowali nad sprawą włamania na terenie gminy Drzycim. Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 lutego. Sprawca wyważył okno i wszedł do środka. Ukradł elektronarzędzia, narzędzia ogrodowe oraz sprzęt elektroniczny i RTV. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

- Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte w tej sprawie informacje. Podczas swojej pracy ustalili tożsamość mężczyzny. Szybko okazało się, że sprawca kradzieży i włamania do domu jest już dobrze znany policjantom – informuje kom. Joanna Tarkowska, rzecznik prasowy KPP Świecie.

K. GAWKOWSKI: MAMY WIELKIEGO BRATA, KTÓRY SIĘ O NAS TROSZCZY

Jak informuje policja – w poniedziałek, 20 lutego policjanci zatrzymali 20-latka podejrzewanego o te przestępstwa. Według ustaleń, mężczyzna nie stawił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego, dlatego zaraz po tym jak usłyszał zarzuty, został przewieziony do jednostki penitencjarnej. Tam spędzi najbliższe 2,5 roku m.in. za rozbój i uszkodzenie ciała.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE