17-latek z narkotykami zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzuty

2021-10-14 14:51
Policja Bydgoszcz
Autor: KWP w Bydgoszczy, materiały prasowe

Policjanci z bydgoskich Wyżynach zatrzymali 17-latka, który w mieszkaniu miał znaczną ilość marihuany i metaamfetaminy. Nastolatek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci udowodnili mu też handel nimi. Grozi mu długa odsiadka.

Do zatrzymania 17-latka przyczyniła się prowadzona przez policjantów praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z młodych mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Policjanci pojechali pod wskazany adres na bydgoskich Glinkach. Tam zastali podejrzewanego nastolatka i przeszukali jego miejsca zamieszkania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli przenośny sejf, a w nim pojemniki z suszem roślinnym i białą substancją. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Były to 64 gramy marihuany i 43 gramy pochodnej amfetaminy. Środki te trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w mieszkaniu znajdowały się przedmioty związane z tego rodzaju przestępczością, m. in. waga elektroniczna czy woreczki strunowe, które kryminalni z Wyżyn również zabezpieczyli jako dowody w sprawie

- informuje kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

17-latek został zatrzymany. Odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci udowodnili mu również handel nimi.

Prokurator przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie wobec nastolatka aresztu. Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym aresztował 17-latka na 2 miesiące.

Jak informują policjanci, za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Poważny wypadek na Rondzie Jagiellonów w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE