TikTok

i

Autor: pexels/pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Zdrowie

10-latka musi przejść operację plastyczną przez trend z TikToka. Uważaj na te patenty!

2023-06-01 15:05

Każdy wie, że życie trzeba sobie ułatwiać, a niektóre długie czynności możemy wykonać w chwilę, jeśli mamy na nie odpowiedni patent. Tu z pomocą przychodzi TikTok! Dzięki nagraniom internautów poznaliśmy już wiele genialnych trików. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko, co ujrzymy na ekranie smartfona nadaje się do naśladowania. A niektóre trendy z social mediów są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Oto przykłady.

W ostatnim czasie na TikToku pojawiła się seria nowych trendów. Wystarczy przypomnieć sobie m.in. patent na złożenie koszulki w kilka sekund. Tiki z internetu nie tylko ułatwią nam życie, ale czasami uchronią nas przed zagrożeniem. Takim była np. pułapka na kleszcze stworzona za zaledwie kilka złotych.

Wystarczy, że przed wejściem do lasu okleimy nasze kostki dwustronną taśmą. Kleszcze, próbując przedostać się na nasze ciało od razu powinny się do niej przykleić. Jak pokazywali internauci – patent działa.

Dziewczynka powtórzyła trend z TikToka. Zabawa zakończy się operacją plastyczną

Jednak, jak pokazało życie - nie wszystkie trendy, które znajdziemy na TikToku powinniśmy naśladować. Dla przykładu – w zeszłym roku do internautów na całym świecie zaapelowała matka 10-letniej wówczas dziewczynki z Hertfordshire z Wielkiej Brytanii.

Mała TikTokerka postanowiła odtworzyć wraz z koleżanką popularny trend, który polegał na tym, by skierować dezodorant na ciało z bliskiej odległości, a następnie zacząć spryskiwanie. Wtedy miejsce, które wycelowaliśmy zrobi się lodowate. Tak wytrzymać trzeba przez 10 sekund.

Już następnego dnia po „challengu” kobieta musiała odwieźć córkę do szpitala, ponieważ ta nie umiała poradzić sobie z raną. Na ręce powstało poważne i bolesne odmrożenie. Jak zwrócili uwagę lekarze – gojenie rany zajmie minimum 18 miesięcy do nawet dwóch lat. To nie koniec!

Gdy rana się zagoi (apel matki pojawił się w czerwcu 2022 roku, stąd wiemy, że jeszcze się nie zagoiła), w miejscu tym znajdować się będzie paskudna blizna. Wówczas niezbędna będzie operacja plastyczna.

Miętowa pomadka na powieki? Trend może uszkodzić nasze gałki oczne

To jednak nie jedyny trend, który może zagrażać naszemu zdrowiu. Przypomnijmy, że niedawno zrobiło się głośno o modzie na smarowaniu powiek pomadką o miętowym smaku. Ci, którzy próbowali patentu zaznaczali, że działa on na nich jak używka i wprowadza w stan upojenia.

Drudzy odkryli natomiast, że trik z pomadką pobudza ich organizm i pozwala im imprezować do białego rana. Pomysł ten został jednak skrytykowany przez lekarzy. Jak zaznaczył jeden z medyków na antenie Fox News Digital – produkt ten jest niebezpieczny dla oka. Jeśli przedostanie się on z powiek do gałek ocznych (a o to nie trudno) możemy doprowadzić do komplikacji.

Niebezpiecznymi trendami z TikToka są również te jedzeniowe. Kilka najpopularniejszych wziął pod lupę serwis internetowy Eat This Not That. Dla przykładu „śpiący kurczak” – czyli zamarynowany w leku na przeziębienie i grypę drób doprowadzi do przedawkowania. Natomiast przyrządzanie (w mig) grillowanych w tosterze kanapek z serem grozi realnym pożarem.

Winiarski rozpływa się nad atmsoferą w Spodku po meczu Polska - Niemcy