Żołnierze z Braniewa szykują się do udziału w polsko – amerykańskim ćwiczeniu DEFENDER - Europe 20 Plus

2020-05-21 22:46 Opr. MH
Żołnierze z Braniewa szykują  się do udziału w polsko – amerykańskim ćwiczeniu DEFENDER - Europe 20 Plus
Autor: arch. 9BBKPanc.

Żołnierze z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej spędzą prawie cały czerwiec na poligonie w Drawsku Pomorskim. Wezmą tam udział w polsko – amerykańskim ćwiczeniu pod hasłem "DEFENDER - Europe 20 Plus ". Łącznie w działaniach weźmie udział około 6 000 żołnierzy, 100 czołgów i ponad 230 wozów bojowych.


Do Drawska wyjadą także czołgi i wozy bojowe z Braniewa.

Jak donosi portal: wojsko - polskie.pl: ćwiczenie, początkowo planowane w maju, zostanie przeprowadzone z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych. Ze strony amerykańskiej w działaniach poligonowych weźmie udział około 4000 żołnierzy z Wysuniętego Dowództwa 1 Dywizji Kawalerii, z 2 Brygadowej Grupy Bojowej, z 3 Dywizji Piechoty oraz z 3 Brygady Lotnictwa Bojowego. Będą oni ćwiczyli z żołnierzami Wojska Polskiego z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej i 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa oraz 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.


W trakcie ćwiczenia sprawdzona zostanie zdolność współpracy polskich i amerykańskich żołnierzy w ramach wspólnej operacji bojowej. Głównym epizodem wspólnych działań będzie forsowanie przeszkody wodnej z udziałem wojsk pancernych i powietrznodesantowych.

Poligon w Drawsku Pomorskim już od końca lutego jest obszarem wspólnych działań polskich i amerykańskich żołnierzy, którzy przybyli do Polski w ramach ćwiczenia DEFENDER-Europe 20. Stworzono tam  m.in. miejsca przechowywania sprzętu i parkingi dla pojazdów, zbudowano namioty mieszkalne. Wojsko Polskie na co dzień wspomaga wojska USA, między innymi w zabezpieczaniu kolumn transportów drogowych, dostaw materiałów i logistyce - donosi portal: www. wojsko-polskie.pl.

Policjanci z Dobrego Miasta uratowali sarnę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.