Zakończenie roku szkolnego w Braniewie inne niż zwykle. Wakacje też na innych zasadach

2020-06-26 23:52 MH
Zakończenie roku szkolnego w Braniewie inne niż zwykle. Wakacje też na innych zasadach
Autor: arch. UM Braniewo

Piątek, 26 czerwca 2020 r. był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020 — rozpoczęły się wakacje. Zakończenie roku w braniewskich szkołach odbyło się bez tradycyjnych akademii. Ze względu na zagrożenie koronawirusem COVID-19 uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa według wcześniej ustalonego harmonogramu z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.


Na niewielkich uroczystościach spotkali się uczniowie klas ósmych, którzy po wakacjach rozpoczną naukę już w innych placówkach. Jednak i te spotkania najczęściej organizowano na świeżym powietrzu. Obowiązywały maseczki ochronne na usta i nos, uczniowie musieli zachować tzw. dystans społeczny. Na szkolnym boisku ze szkołą i nauczycielami pożegnali się uczniowie braniewskiej "szóstki". Była to jedyna tego typu uroczystość w przypadku szkół podstawowych w mieście, która choć trochę przypominała "normalne" zakończenie roku szkolnego.

Ogółem naukę w trzech szkołach podstawowych w Braniewie zakończyło 1620. uczniów, w tym 146. ósmoklasistów. Burmistrz Braniewa przyznał w tym roku 30 nagród za wysokie wyniki w nauce.

W powiecie braniewskim wakacje rozpoczęło ponad 3 tys. uczniów szkół podstawowych (prowadzonych przez gminne samorządy) i szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe. Starosta Braniewski, który uczestniczył w nietypowym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie wręczył kilkunastu wyróżniającym się uczniom Stypendia Starosty Braniewskiego za wysokie wyniki w nauce i w sporcie. Dodatkowo były dwie nagrody pieniężne za bardzo dobre wyniki w nauce, które ufundowali wspólnie Starosta i prywatny przedsiębiorca. Nagrody trafiły w ręce uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie.

Burza nad Wrocławiem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.