Z numerem alarmowym nie ma żartów. Nie dzwoń tam bez potrzeby

2021-02-23 23:19 mh
Z numerem alarmowym nie ma żartów. Nie dzwoń tam bez potrzeby
Autor: www.pixabay.com Z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą.

Brakiem rozsądku wykazał się pewien mieszkaniec Braniewa, który zadzwonił na numer alarmowy. Mężczyzna wezwał pogotowie, aby załatwić sobie i koledze bezpłatny transport do fromborskiego szpitala, gdyż jak stwierdzili chcieli „odpocząć od alkoholu”. Wezwanie było bezpodstawne.

W poniedziałek (22.02.2021r.) oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o awanturujących się mężczyznach na terenie miasta. Patrol prewencji po dotarciu we wskazane miejsce zastał zespół pogotowia ratunkowego oraz znajdujących się pod działaniem alkoholu 42 i 25-latka. Z ustaleń policjantów wynikało, że chwilę wcześniej 25-latek zadzwonił na numer alarmowy i wezwał karetkę, gdyż jak wtedy twierdził – źle się czuł.

Prawda była jednak zupełnie inna

Okazało się, że zgłaszający potrzebował innego rodzaju pomocy – chciał zapewnić sobie i koledze bezpłatny transport do fromborskiego szpitala, gdyż obaj postanowili „odpocząć od alkoholu”. Policjanci przeprowadzili z mężczyznami ostrzegawczą rozmowę sporządzając wniosek do sądu za fałszywe zgłoszenie. Teraz za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych 25-latek odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają i ostrzegają: z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 zł to kary jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Tragedia w Kłodzku. Nie żyje dziecko