Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - apelują policjanci

2020-06-25 15:18 Opr. MH
    Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - apelują policjanci
Autor: www.pixabay.com

Woda, to nie miejsce na popisy – nie przeceniajmy swoich umiejętności - apelują policyjni wodniacy z braniewskiej komendy. W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach doszło do 58. utonięć. Funkcjonariusze przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów, dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku.

Na przykład nie trzeba było długo czekać. Do tragicznego zdarzenia doszło w środę (24 czerwca) w pobliżu miejscowości Robuzy gm. Płoskinia. W jednym ze stawów utonął 45-cio letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Płoskinia. Strażacy z Braniewa otrzymali informację o godz. 20:37 od świadków zdarzenia, którzy widzieli jak mężczyzna w trakcie kąpieli w stawie zniknął pod powierzchnią wody.Po kilku minutach intensywnie prowadzonych działań ratowniczych strażacy natrafili w wodzie na poszukiwanego mężczyznę. Niestety nie udało się mu przywrócić czynności życiowych.


Słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą, w trakcie którego często korzystamy z kąpieli czy ze sprzętu wodnego. Należy pamiętać, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów, a za te nawet najmniejsze często musimy zapłacić zdrowiem a nawet życiem. Policyjni wodniacy w pełni rozpoczęli sezon wodny i czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, że w pierwszej kolejności to my sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne i osób nam towarzyszących w trakcie pobytu and wodą.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.