W Braniewie na szczepienia przeciw COVID-19 będzie można dojechać za darmo

2021-01-22 10:03 as
karetka
Autor: fanpejdź Tomasz Sielicki-Burmistrz Braniewa W Braniewie na szczepienia przeciw COVID-19 będzie możan dojechać za darmo

Od piątku, 22 stycznia, na szczepienia przeciw Covid-19 mogą się rejestrować osoby od 70 roku życia. Dla tej grupy, mającej trudności w dotarciu do punktów szczepień, a także dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, samorządy organizują bezpłatne dowozy na szczepienia. Dojazdy ruszą także w Braniewie.

Rząd zobowiązał samorządy, by zapewniły dowóz do punktów szczepień osobom w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnym niedysponującym możliwościami samodzielnego dojazdu.

- Zaproponowana stawka okazała się jednak niewystarczająca do zorganizowania takim osobom najbardziej optymalnego środka transportu. W związku z tym podjąłem decyzję, że samorząd Miasta Braniewa pokryje większość kosztów tych dowozów - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. - Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców oraz po to, by zapewnić im prawdziwie profesjonalną usługę. Dzięki temu najbardziej potrzebujący będą mogli dojechać na szczepienia w komfortowych i - przede wszystkich - bezpiecznych warunkach. Podpisaliśmy stosowną umowę z firmą Usługi Ratownictwa Medycznego Artur Synowiec, której zleciliśmy to odpowiedzialne zadanie. Jestem pewien, że wywiąże się z niego w 100%, a Mieszkańcy Braniewa bezpiecznie dotrą na szczepienia.

W Braniewie zapisy realizowane są za pośrednictwem infolinii 55 644 01 15. Będzie ona czynna do odwołania w dni robocze w godz. 08:00 – 15:00. Bezpłatny transport przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dotarciu do punktów szczepień. Transport przeznaczony jest wyłącznie dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze, samotne, niemające możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień). 

Osobą koordynującą transport do punktów szczepień przeciwko COVID-19 jest Pani Anna Weryk – Sekretarz UM w Braniewie (tel. 55 644 01 03).

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja