Trwają wakacje. Policjanci i przedstawiciele sanepidu sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci

2020-07-09 11:21 Opr. MH
Trwają wakacje. Policjanci i przedstawiciele sanepidu sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci
Autor: arch. KPP Braniewo

Braniewscy policjanci i przedstawiciele miejscowego sanepidu sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci. Jedna z kontroli odbyła się w Płoskini na obozie konnym. Zastrzeżeń nie było. Przy okazji funkcjonariusze z braniewskiej komendy przeprowadzili z kolonistami edukacyjną pogadankę na temat bezpiecznych wakacji.

Trwające wakacje to czas wzmożonych działań nie tylko funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale również policjantów prewencji kryminalnej. To właśnie oni w trakcie spotkań z wypoczywającą młodzieżą uświadamiają najmłodszym słuchaczom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać i jak postępować, by ich unikać. Tak było i tym razem - relacjonują policjanci z Braniewa.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w Płoskini na obozie konnym. W tym samym czasie, gdy funkcjonariusz prowadził prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa, pracownicy sanepidu kontrolowali stan techniczny i wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych, stan sanitarny oraz dokumentację wymaganą przy prowadzeniu tego typu działalności. Wspólnie z policjantem przyjrzeli się także bacznie temu, czy opieka nad młodzieżą jest sprawowana prawidłowo. Kontrola nie budziła żadnych zastrzeżeń. W trakcie edukacyjnej pogadanki policjanci szczególny nacisk położyli na kwestię bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Otwarcie pawilonu edukacyjnego 'Kamień' nad Wisłą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.