Tragiczny wypadek na przebudowywanym moście nad rzeką Bauda pod Fromborkiem

2020-07-29 9:15 MH
Tragiczny wypadek na przebudowywanym moście nad rzeką Bauda pod Fromborkiem
Autor: arch. KP PSP Braniewo

Zignorował zakaz ruchu i z impetem uderzył w betonowy przyczółek. BMW stanęło w płomieniach. Podczas gaszenia pojazdu strażacy natrafili na spalone ciało kierowcy. Mężczyzna to 27-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego. Do wypadku doszło w nocy z wtorku na środę (28/29.07.2020).

Zgłoszenie o zdarzeniu na przebudowywanym moście nad rzeką Bauda pod Fromborkiem dotarło do służb ratowniczych ok. godz. 02:56. Na miejscu okazało się, że na budowę wjechał samochód, który stanął w płomieniach. Podczas gaszenia pojazdu strażacy natrafili na spalone ciało kierowcy. Pożar objął także drewniane rusztowania remontowanego obiektu.

- Ten pojazd z impetem uderzył w betonowy przyczółek powstającego mostu. Najprawdopodobniej przeleciał kilkanaście metrów, wylądował na konstrukcji obiektu i stanął w płomieniach. W pobliżu odnaleźliśmy: wyrwany silnik, wyrwane koła, zawieszenie. Strasznie duże zniszczenia - relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Dodatkowo obok pojazdu i jego rozrzuconych elementów odnaleziony został martwy pies. Na razie nie wiadomo czy należał do kierowcy, czy przypadkowo znalazł się w tym miejscu.  Przyczynę wypadku wyjaśniają: policja i miejscowa prokuratura.

Prace remontowe na moście zostały chwilowo wstrzymane.

Kobieta utonęła w Strzelcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.