Strażacka interwencja w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek ) Informacja o zdarzeniu błyskawicznie trafiła do Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Strażacka interwencja w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie

2020-12-26 14:23

Mało brakowało, a wigilia w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie mogła się zakończyć tragicznie. W maszynowni, która znajduje się nad szybem windy doszło do pożaru przewodów elektrycznych. Na szczęście pracownicy placówki wyczuli charakterystyczny zapach spalenizny, a informacja o zdarzeniu trafiła błyskawicznie do braniewskich strażaków.

Strażacy otrzymali informację o zdarzeniu w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Braniewie w czwartek, 24 grudnia kilkanaście minut po godz. 11:00. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z Państwowej, Wojskowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie. Łącznie do interwencji wyjechały 4 pojazdy ratownicze. Okazało się, że w maszynowni, która znajduje się nad szybem windy doszło do pożaru przewodów elektrycznych. - Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji personelu oraz osób przebywających w placówce. Pomieszczenie maszynowni, winda oraz szyb windy poddano dokładnemu sprawdzeniu pod względem zagrożenia pożarowego. Zalegający dym został usunięty z pomieszczenia z wykorzystaniem wentylatora oddymiającego. Akcję w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej zakończyliśmy po kilkunastu minutach – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Rzecznik braniewskich strażaków podkreśla, że groźną sytuacje udało się opanować dzięki reakcji personelu oraz kierownictwa placówki, którzy wykryli charakterystyczny zapach nadpalonych przewodów elektrycznych w odpowiednim momencie i zaalarmowali straż pożarną.

Do czasu ponownego sprawdzeniu urządzeń dźwigowych winda została wyłączona z użytkowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

WYJĄTKOWE życzenia od sportowców! Przed WAMI wielkie gwiazdy pod choinkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE